За рік роботи ринку землі в Україні укладено понад 105 тисяч угод, включаючи 88 тисяч угод купівлі-продажу землі на загальну суму понад 7 млрд грн. Про це повідомив заступник міністра агрополітики Маркіян Дмитрасевич.
Ринок землі: за рік українці продали паїв на 7 мільярдів
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
За його словами, через російську агресію не відбулося понад 50 тисяч угод купівлі-продажу землі, а землевласники недоотримали 4,2 млрд грн.
Ціна на землю
На сьогодні середньозважена ціна за гектар становить 37 900 грн за гектар, що на 30 % більше за ціну, яка була рік тому.
За прогнозами, протягом 2022 року вартість землі мала збільшитися ще до 15%, але свої корективи внесла війна.
Читайте також: Ринок землі: В Україні зросла кількість зареєстрованих земельних угод
«Станом на початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну було укладено понад 102 тис. угод, відчужено 245 тис. га с/г земель із близько 32,5 млн га. Поки що таких угод — понад 105 тис. Це угоди щодо купівлі-продажу землі, дарування та довічного утримання», — пояснив Дмитрасевич.
Перша заступник директора ДП «Прозорро.Продажі» Дар'я Марчак наголосила, що адаптація ринку до змін та нових правил гри відбулася дуже швидко.
Вже у листопаді 2021 року спостерігалася значна інтенсифікація земельних угод. І кожен другий аукціон завершувався укладеною угодою.
Читайте також: Ринок землі в Україні: названо області з найвищою ціною
Ринок активний
Марчак також зазначила, що навіть у воєнний час земельний ринок залишається активним. Так, на ринку оренди землі у березні успішно відбулися 40% торгів — зростання цін за ними зафіксовано приблизно в 4 рази.
Нагадаємо
31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон про обіг земель сільгосппризначення. З 1 липня українці отримали право продавати та купувати земельні ділянки.
Коментарі - 1