Згідно з даними 99Bitcoins, з 2010 року найбільшу криптовалюту було названо «мертвою» мінімум 458 разів. Цього року було зареєстровано 19 таких випадків. Про це пише Сryptocurrency.tech.
Критики ховали біткоїн 458 разів — дослідження
►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Однак співзасновник ReSource Ешлі Тейлор Бак вважає, що зараз біткоїн живий «більше, ніж будь-коли».
«Біткоїн — це найпереконливіший приклад використання нейтральної, неупередженої грошової системи. Це єдина великомасштабна, по-справжньому децентралізована мережа, яка здатна обробляти обсяг готівки, необхідний суверенним та національним державам для довіри та взаємодії одна з одною. Також немає жодних шансів, що біткоїн може зникнути, тому що блокчейн запущено на супутниках у космосі», — заявила Бак.
Причина падіння біткоїна
За словами Бак, крипторинок впав з двох причин:
- Федрезерв підвищив ставки «до тривожних рівнів»
- Компанії та інвестори захопилися позиковими коштами
Terra (LUNA) та її споріднений стейблкоїн TerraUSD (UST) також могли спровокувати обвал крипторинку, коли обидві монети почали втрачати вартість на початку травня.
Хвиля ліквідацій Celsius Network також серйозно вплинула на екосистему децентралізованих фінансів (DeFi). Бак вважає, що ситуація з Celsius потенційно може завдати довгострокової шкоди цій галузі.
«У криптпросторі також не вистачає надійних інвестицій, що ґрунтуються на майбутньому потенціалі проєкту. Щоразу, коли відбувається подібний шок для системи, це оголює відсутність реальних основ блокчейну», — сказала вона.
Чи є хоч якась надія
З листопада 2021 року криптопростір втратив близько двох третин від своєї рекордно високої загальної ринкової капіталізації. Однак, з огляду на поточні бичачі ознаки та фінансування, наприклад, угоду Magic Eden на $130 млн, ринок продемонстрував ознаки надії.
За даними CoinMarketCap, ринкова капіталізація галузі консолідується близько позначки $940 млрд.
Бак зазначає, що реальні проєкти й надалі розвиватимуться, але сприйняття роздрібної торгівлі та довіра до криптопростору змінилися. І потрібен якийсь час, щоб повернутися до стану до краху, тому що «повернути довіру нелегко».
Коментарі - 13
біженці з росії кажуть що крипта дуже виручає, коли потрібно перевести рублі в гроші.
Українські волонтери кажуть що зараз робити закупки з криптою набагато зручніше ніж з іншими валютами.
Я думаю у крипти є майбутнє, але під час кризи гроші хочуть тримати у чомусь більш стабільному тому крипта зараз втратила ціну. Я думаю, що коли війна закінчиться, крипта почне рости.
Але скільки буде тривати війна я не знаю, чи еслкалує вона до світової (війна європи з РФ, війна Китаю і США за Тайвань і щось більш дрібне) я також не знаю.
Красиво сказав :)