За останні тижні стрімке ралі на сировинних ринках змінилося на корекцію. В інвестиційному банку Goldman Sachs вважають, що зниження сировинних цін є гарною нагодою для покупки. Про це пише РБК із посиланням на CNBC.
$140 за барель: Goldman Sachs передбачив нафтове ралі
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що з цінами на нафту
Ціна на нафту марки Brent з літнього максимуму $125,95 за барель, досягнутого 14 червня, знизилася більш ніж на 8% майже за два тижні (на мінімум падіння становило 14,5%).
Вартість американської нафти марки WTI також втратила близько 10% за аналогічний період (на мінімумі — 17,9%). На торгах 27 червня нафта сорту Brent зростає на 2,7% — до $115,47, WTI — на 2,31% — до $110.
Як зазначає CNBC, нафтові котирування можуть завершити червень із негативною динамікою, перервавши шість місяців безперервного зростання.
Читайте також: Експорт нафти з чорноморських та азовських портів Росії зріс майже на 30%
«В основі нашого „бичачого“ прогнозу на енергетичний сектор і ринок сировинних товарів лежить теза про недоінвестування, і сьогодні вона більш актуальна, ніж два чи три тижні тому. Інвестиції продовжують залишати цей сектор саме в той час, коли вони повинні тут з'являтися», — сказав голова глобального відділу досліджень Goldman Sachs з сировинних товарів Джефф Каррі в інтерв'ю телеканалу CNBC.
За його словами, ситуація в енергетичному секторі є «неймовірно бичачою». Каррі також очікує, що в міру відновлення світової економіки ціни на нафту Brent знову наблизяться до історичних максимумів і досягнуть позначки $140 за барель вже цього літа.
У п'ятницю в записці для клієнтів американського банку зазначили, що зниження цін не було зумовлене фундаментальними факторами, а було викликане різким загостренням побоювань інвесторів щодо початку рецесії, оскільки «темпи розвитку економіки починають сповільнюватися, а центральні банки переходять до більш агресивного підвищення ставок».
Читайте також: Ціна на нафту Brent знизилася до $111 за барель
Інвестори побоюються, що рецесія може негативно вплинути на перспективи майбутнього попиту, зазначає CNBC. У банку вважають, що якщо економіка перебуватиме в стані рецесії досить довго, то попит на сировинні товари знизиться, що спричинить зниження цін, проте економіка ще не дійшла до цього стану.
Коментарі