Держслужба фінансового моніторингу направила до Кабміну низку заходів у сфері боротьби з відмиванням коштів, які необхідно вжити найближчим часом для виконання висновків та рекомендацій Єврокомісії щодо заявки України на членство в ЄС. Про це пише ZN із посиланням на список рекомендацій.
27 червня 2022, 18:58
Стало відомо, які умови має виконати Україна до кінця 2022 року, щоб стати членом ЄС
Які кроки потрібно зробити
Заходи мають привести законодавство України у сфері боротьби з відмиванням грошей у відповідність до стандартів Групи з розробки фінансових заходів щодо боротьби з відмиванням грошей (FATF).
Зокрема, Україна має криміналізувати контрабанду товарів, а також доповнити Єдиний державний реєстр юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань відомостями про кінцевих бенефіціарних власників.
Також на порядку денному кілька завдань:
- удосконалити нагляд за суб'єктами первинного фінансового моніторингу: аудиторами, бухгалтерами, адвокатами тощо;
- удосконалити законодавство з питань брокерської діяльності у сфері нерухомості;
- створити Єдиний реєстр рахунків фізичних та юридичних осіб, індивідуальних банківських сейфів як єдиної державної інформаційної системи;
- змінити законодавство щодо впровадження механізму верифікації кінцевих бенефіціарних власників.
Усі ці зміни мають крайній термін — кінець 2022 року.
Читайте також: Коли Україна стане членом ЄС і що може надати статус кандидата
Нагадаємо, що 23 червня Європейська рада на саміті у Брюсселі надала Україні статусу кандидата на членство в ЄС.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 6
Прості ФОПи сидять на єдиному, вкладаються в ліміти. Платять на другій групі 1300грн ЕП в місяць, і все що від них вимагає держава — зареєструвати безкоштовний пРРО, і пробити кожну операцію через пРРО.
А є «не прості» ФОПи, які возять контрабандою товари в Україну, і не розмитнюють їх. А потім продають оптом ці товари ніде не проводяти ці реалізації…
У нас в целом все законы очень хорошие, почитаешь — так как круто все, лучше чем в развитых странах, но есть, НО — у нас не работают правовые институты, и еще в законах любят оставлять «правочку» чтобы законодателей наших это не дай бог не коснулось, и есть «правка» — бывает перечеркивает весь закон, я просто в облаках не летаю, а реально оцениваю ситуацию, кто в ВР , и чьи они люди все с разных партий, и кого лоббируют.