Непрямі втрати у сільському господарстві через зменшення виробництва, блокаду портів та здорожчання виробничих факторів оцінюються у $23,3 млрд. Про це йдеться в аналізі, підготовленому KSE спільно з Мінагрополітики.
Непрямі втрати у сільському господарстві внаслідок війни досягли $23,3 мільярда
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Втрати у сільському господарстві
Непрямі втрати через недоотриманий врожай сільгоспкультур оцінюються у $9,6 млрд.
Найбільш значуще зниження прогнозується у виробництві пшениці (33% спад у врожаї 2022 року у порівнянні до базового сценарію), соняшнику (32%) і ячменю (31%). Бойові дії трохи менше впливають на врожай кукурудзи, порівняно з врожаєм інших культур, очікується зниження врожаю у розмірі 18%.
У 2022 році очікується на 22% менший врожай і інших сільгоспкультур (крім зазначених вище), що означає додаткові недоотримані доходи у розмірі $3,3 млрд.
Спад поголівʼя у тваринництві призводить до зменшення обсягу виробництва на декілька років вперед. Відтак, загальні втрати тваринницького сектору оцінюються в $682 млн.
Втрати через менший врожай багаторічних культур склали $89 млн. В середньому, для початку плодоношення нових багаторічних насаджень знадобиться п’ять років. Відтак, втрати врожаю багаторічних насаджень впродовж п’яти років складуть $222,4 млн.
Одним із наслідків російського вторгнення є зниження цін виробників на експортно-орієнтовні товари, зокрема через блокаду портів. Непрямі втрати виробників від зниження цін на експортно-орієнтовні культури (пшениця, кукурудза, ячмінь, соняшник) складають $11,9 млрд.
Читайте також: Війна з РФ: Збитки сільському господарству України становили $4,3 мільярда
З початком вторгнення РФ українські сільгоспвиробники також стикнулися зі здорожчанням факторів виробництва, зокрема — здорожченням добрив та пального.
Вартість добрив збільшилися на 37% з початку російського вторгнення, а ціни на дизельне паливо зросли приблизно на 39 центів CША за літр. Загальні втрати через підвищення виробничих витрат оцінюються у $859 млн.
Нагадаємо
Загальна сума прямих втрат, нанесених сільськогосподарській галузі України внаслідок повномасштабного російського вторгнення, сягає $4,29 млрд.
Читайте також: «Росія заплатить»: збитки від руйнування інфраструктури України через війну зросли на $3,1 млрд
Раніше «Мінфін» писав, що українські ритейлери отримали 50,7 млрд грн збитків внаслідок повномасштабної війни.
Коментарі