Ситуацію з дефіцитом пального, що виникла через цілеспрямовані обстріли РФ інфраструктури для виробництва та зберігання пального, буде стабілізовано ближче до осені. Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, передає Інтерфакс-Україна.
Стало відомо, коли стабілізується ситуація з пальним
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Імпорт пального
Також він зазначив, що саме до цього часу буде укладено довгострокові контракти із закордонними постачальниками.
За словами Кубракова, зараз щодня в Україну заїжджають близько 300 вантажівок з пальним, а подальшому зростанню їхньої кількості сприяє лібералізація правил перевезення таких вантажів із ЄС та Польщею, зокрема.
Читайте також: Данілов: тієї цінина бензин, яка була раніше, вже не буде
«Весь наш імпорт пального з ЄС. Раніше ми працювали з найближчими до України державами, наприклад, Польща або Румунія. Тепер ми імпортуємо також із країн Західної Європи, наприклад з Бельгії», — заявив міністр.
Дефіцит пального
Наприкінці квітня у великих містах України почала відчуватися нестача пального. Водії відстоюють кілометрові черги, щоб купити пального. Найбільші черги на АЗС в Києві.
Ринок нафтопродуктів переживає найважчі часи з середини 90-х, зазначають аналітики. В Україні вже закрилося 70% заправок. Через війну наша держава зіштовхнулася одночасно як з зупинкою поставок з Росії та Білорусі, скороченням вітчизняного виробництва, так і з порушенням ланцюжків західних поставок.
До повномасштабного вторгнення Росії Україна імпортувала із країн ЄС (Польща, Угорщина, Словаччина та Румунія) лише 5% пального.
Коментарі