7 червня Кабмін вніс зміни до постанови про випуск ОВДП «Військові облігації». Замість фіксованої ставки в 11% річних встановлюється плаваюча ставка, яка буде прив'язана до облікової ставки НБУ (25%).
Уряд прив'язав дохідність військових ОВДП до облікової ставки
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Згідно із постановою, за військовими облігаціями буде діяти плаваюча ставка. Вона обраховується виходячи із середнього значення облікової ставки Нацбанку за річний період, який закінчується першого числа місяця, що передує місяцю здійснення чергових купонних виплат та починається першого числа цього ж місяця попереднього року.
Інші умови залишаються незмінними: загальний обсяг випуску — до 400 млрд грн, строк обігу — до 30 років, купонний період — один рік.
Військові облігації
Військові облігації — це в першу чергу інструмент підтримки державного бюджету в період повномасшатбного вторгнення РФ, а не інструмент для максимізації доходу від інвестиційної діяльності, тому ставки за військовими ОВДП залишаються фіксованими.
Ставка дохідності за 3-місячними складає 9,5%, за 6-місячними — 10%, а за 1,5-річними — 11,5%.
Читайте також: Як купити військові облігації та допомогти країні. Інструкція
Кошти від розміщення військових облігацій йдуть на фінансування потреб ЗСУ та підтримку економіки України у воєнний час. Кожна придбана облігація — це набої українськрї економіки та допомога нашим захисникам.
Згідно із даними Міністерства фінансів, у період з 24 лютого по 7 червня НБУ викупив ОВДП на 120 млрд грн, а обсяг ринкових розміщень цих держпаперів (у т.ч. військових облігацій) склав 93,8 млрд грн.
Передісторія
Як писав «Мінфін», 2 червня правління НБУ підвищило облікову ставку з 10% до 25%, очікуючи серед іншого, що після цього Міністерство фінансів збільшить ставку за ОВДП, що в свою чергу збільшить ринковий попит на ці держпапери й відповідно зменшить потребу в емісійному фінансуванні Нацбанком держбюджету.
Купити військові облігації від ICU з дохідністю 11%. Для користувачів «Мінфіну» — без комісій
За результатами проведеного 7 червня аукціону ОВДП, Міністерству фінансів вдалося залучити до держбюджету лише 810 млн грн за курсом НБУ.
Коментарі - 22
Главное, чтобы кабмин не занимался шахер-махерством, а так вполне интересно.
тем более никто вам не запрещал вкладывать не в долгие бумаги
тобто складний % рахується на дату виплати. Ніхто не в прольоті.
І далі: «…ставки за військовими ОВДП залишаються фіксованими».
Питання до автора: як це розуміти? Що це за текст на фінансову тему?
Чекаємо, що інші банки теж підтягнуться.
Який це буде вплив на банки: якщо вони спочатку не спішили підвищувати ставки по депозитам, зараз всі різко побіжять; плюс по кредитам повне не розуміння за скільки продавати ресурс, спочатку в понеділок думали 20−21%, але вже на сьогодні ще вище після таких рішень. 25−30% стане нормою, і хоть і ще вище.
Кредитування/лізинг і т.і. поставили майже хрест, війна і так вбила можливості фінансувати Клієнтів, які продовжують вести бізнес, а зараз сам бізнес по новим ставкам не захоче брати такий дорогий ресурс.
по крайней мере так мне обьясняли про ОВГЗ. другой вопрос будут ли эти бумаги зарегистрированны именно на вас, или же на брокера, а он уже дает вам некое обещание — тогда вы врядли что получите. Да и сама процедура получения выплат в случае ликвидации брокера становится не очень понятной
«Пузырь ОВГЗ», про который вы говорите, если лопнет, то никто выплачивать не будет: ни тело, ни проценты. «Пузырь ОВГЗ» лопнет, когда Украина объявит дефолт.