В Україні після 100 днів широкомасштабної військової російської агресії на території України ринок праці почав відновлюватися, але дуже повільно. Про це йдеться в дослідженні robota.ua.
Як змінився ринок праці в Україні за 100 днів війни (дослідження)
Згідно з дослідженням, наразі на ринку є близько 23 тисячі вакансій — це 22% від довоєнного рівня (станом на 24 лютого). Темп зростання становить 3−6% від тижня до тижня.
Лідери за кількістю вакансій
Лідерами за кількістю вакансій залишаються Київ, Львів, Дніпро, Одеса та Вінниця. У цих містах зосереджено близько 67% усіх вакансій. Проте найбільш динамічно кількість вакансій збільшується в Києві, адже до столиці активно повертаються люди та оживає бізнес.
Топ-3 рубрики вакансій у Києві — ІТ, маркетинг, продажі.
Структура пошуку в розрізі професійних напрямів загалом країною стабілізувалася через 50 днів війни та має наразі такий вигляд.
Читайте також: Ринок праці відновлюється, але попит на робочу силу відстає від пропозиції — НБУ
Основні зміни на 100 день війни у розрізі професійних напрямів не зазнали істотних змін, окрім змін між вакансіями у сфері виробництва та ІТ. За рахунок збільшення кількості вакансій у сфері виробництва ця рубрика вийшла в лідери, обігнавши ІТ за кількістю вакансій.
Віддалена робота
Також повідомляється, що в Україні кількість вакансій віддаленої роботи скоротилася вдвічі. До початку війни було близько 6 000 таких пропозицій, зараз — всього 3 000. Найчастіше вакансії з віддаленою роботою пропонують у Києві. Наразі у столиці зосереджено 53% усіх вакансій з віддаленою формою зайнятості.
Заробітна плата
В Україні зросла середня заробітна плата на 9%, а запит з боку пошукачів зріс на 13%. Різниця між тим, що хочуть і що пропонують, становить близько 4% та істотно не змінюється в залежності від регіону.
Коментарі - 1