Правління Альфа-Банку України вирішило відмовитися від бренду Альфа і продовжити роботу під новим брендом, це рішення буде реалізовано, як тільки вдасться виконати всі юридичні вимоги. Про це ексміністр фінансів Симеон Дянков повідомив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, пише «Цензор».
Альфа-Банк в Україні планує змінити назву
Що відомо
«За кілька днів після початку війни правління ухвалило рішення відмовитися від бренду Альфа-Банк. Банк не хоче мати нічого спільного з країною-агресором навіть на рівні асоціацій та бренду, який працює в Росії», — сказав фінансист.
Дянков зазначив, що рішення про перейменування ухвалило українське керівництво банку, і щоб реалізувати його на практиці, потрібні рішення зборів акціонерів, працюючі державні реєстри та відповідні нотаріальні дії.
«Щойно відкриються реєстри і буде можливість втілити рішення юридично, частиною моєї функції буде провести необхідні рішення через щорічні збори акціонерів. Я представляю зараз більшість голосів на цих зборах», — пояснив він.
Читайте також: Право голосу за акціями підсанкційних акціонерів Альфа-Банку Україна буде передано Сімеону Дянкову
Відповідаючи на запитання про новий бренд, представник банку уточнив, що наразі в роботі кілька назв, і яка саме буде обрана, фінустанова повідомить пізніше.
Нагадаємо
Як писав «Мінфін», бізнесмени Михайло Фрідман і Петро Авен, які потрапили до списку санкцій ЄС, на початку березня заявили, що передадуть свою частку в Альфа-Банк Україна узгодженим із Нацбанком фізичним та юридичним особам-резидентам України.
Вони також вирішили вийти зі складу ради директорів банку. Рішення було озвучено відразу після того, як вони потрапили під санкції ЄС через військову агресію Росії проти України.
Читайте також: НБУ визнав небездоганною репутацію співвласників Альфа-Банку Пьотра Авена та Михайла Фрідмана. Їх позбавлено права голосу
2 березня 2022 року НБУ визнав ділову репутацію Пьотра Авена та Михайла Фрідмана небездоганною та застосував до них заходи впливу. Регулятор заборонив власникам істотної участі в АТ «Альфа-Банк» використовувати право голосу.
Пізніше в березні у Національному банку вирішили позбавити права голосу ще двох акціонерів українського Альфа-Банку — Германа Хана та Алєксєя Кузмічова.
7 березня 2022 року Правління Національного банку України ухвалило рішення погодити на посаду голови правління Альфа-Банку Україна Аллу Комісаренко.
Коментарі - 12
в банковском секторе Украины.
«Сбербанк России» сначала был переименован в «Сбербанк»,
а затем в «Международный Резервный Банк», но это переименование
никак не изменило состав акционеров банка — он как был российским,
так российским и остался, вплоть до ввода ВА и ликвидации.
Банк «Русский Стандарт» в 2014 году был переименован в Форвард,
чтобы было меньше ассоциаций с РФ, но ведь состав акционеров
банка не претерпел никаких изменений и банк как принадлежал
российскому частному бизнесу, так и продолжает принадлежать
российскому водочному олигарху.
Российский частный бизнес зубами держиться за банковский рынок
Украины, чтобы сохранить хоть какое-то влияние
на этот очень важный сегмент экономики Украины.
Кстати, о Фридмане.
Многие считают его другом Украины только потому,
что подконтрольный ему Альфа-банк финансировал
ежегодные пивные гуляния во Львове.
Большинство даже не догадывается, что Фридман,
начиная с 2014 года, активно помогал российским компаниям
обходить международные санкции, и таким образом активно
вредил Украине в её борьбе против страны-агрессора.
Даже после 24 февраля и принятия закона о конфискации активов
российских граждан в Украине НБУ «крышует» Альфа-банк Украина,
оберегая его не только от международных санкций, но и предосталяя
ему беззалоговые кредиты рефинансирования в максимальных размерах.
Сначала НБУ лишил права голоса российских акционеров Альфа-банка и потребовал продать (передать) их пакеты акций другим, не российским собственникам.
Затем НБУ согласился на доверительное управление акциями российских собственников сторонним экспертом, но продолжал требовать продажи акций после окончания войны.
После кулуарных переговоров и предложений о докапитализации Альфа-банка на один миллиард долларов США, НБУ уже не выдвигает тебований об обязательной продаже акций, принадлежащих гpажданам РФ.