У Нацбанку пропонують запровадити додатковий імпортний збір на позиції некритичного імпорту. Про це під час брифінгу в НБУ заявив заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій.
НБУ хоче ввести додатковий імпортний збір на некритичні категорії імпорту
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Оподаткування імпорту
За словами Глетія, потрібно спочатку повернутися до оподаткування імпорту.
«Ми сподіваємося, що ця ініціатива буде реалізована парламентом, — а також запровадити додатковий імпортний збір на некритичні категорії імпорту», — сказав Гелетій.
Що це дасть
В НБУ кажуть, що ці кроки стимулюватимуть надходження до держбюджету і дозволять підтримати українського виробника. Також це знизить тиск на валютний ринок.
За словами заступник голови НБУ Сергія Ніколайчука, скасування податкових пільг на імпорт у перспективі допоможе лібералізувати купівлю валюти для усіх імпортерів.
Читайте також: НБУ зобов'язав банки надавати інформацію про критичний імпорт
«Ми з боку Національного банку неодноразово зверталися до наших колег з Міністерства економіки, Міністерства фінансів, з уряду з приводу того, що система вимагає переосмислення і перебудови. Результатом наших звернень стало те, що уряд вже подав до парламенту законопроєкт 7418 щодо змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів щодо скасування введених податкових пільг на імпорт», — розповів Ніколайчук.
За його словами, повернення до такого оподаткування імпорту дасть змогу збільшити бюджетні доходи, знизити обсяги імпорту і відповідно стимулювати українських виробників.
Передісторія
24 лютого Кабмін постановою № 153 визначив перелік товарів критичного імпорту, для закупівлі якого Нацбанк дозволяє купувати валюту. З того часу уряд понад 10 разів змінював цей перелік.
За даними НБУ, до середини квітня перелік товарів критичного імпорту покривав близько 88% всього імпорту в Україну в 2021 році.
У той же час Нацбанк поки що не закликає відмовлятися від нього, оскільки цей перелік містить ще й послуги, які складніше піддаються аналізу та обліку.
Коментарі - 10
с этим пора что-то делать
щипачей пора гнать из власти
По его словам, возврат к такому обложению импорта позволит увеличить бюджетные доходы, снизить объемы импорта и соответственно стимулировать украинских производителей.
производителей чего? у нас что производят? — напомните ?
Найкрасномовніший приклад вже був у другій половині минулого року: завод радянських часів у Дружковці випускав метизи (болти гацки іт.д.) і типу «ця продукція виробляється в Україні, а китайці демпінгують цінами». Ввели 60!!! Карл, 60! % мита на китайські метизи. А ця задрипанська Дружковка виробляє, раптом, 15% асортименту китайців. І опа: метизи стали на 30% дорожчі. Дядя з Дружковського заводу шинкує бабки.
Таке ж саме рішення було і по китайському поліетилену і ще багато «захистів «вітчизняного (дуже часто по факту російського, кіпрського іт.тд) виробника.