Деякі члени Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) вивчають можливість призупинення членства Росії в угоді з видобутку нафти. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на членів ОПЕК, передає Forbes.
Країни ОПЕК думають виключити РФ з угоди щодо видобутку нафти
Видобуток нафти у Росії скоротиться на 8%
За словами співрозмовників видання, санкції, запроваджені через вторгнення в Україну, а також часткова заборона на імпорт російської нафти, схвалений ЄС, «починають загрожувати можливості Росії видобувати більше». The Wall Street Journal дає оцінку, за якою до кінця року видобуток нафти в Росії скоротиться на 8%.
Виключення Росії з угоди та, як наслідок, перерозподіл квот дозволить іншим членам, включаючи Саудівську Аравію та ОАЕ, видобувати значно більше нафти, про що їх просять США та Євросоюз на тлі різкого зростання цін на енергоносії.
Читайте також: Шостий пакет санкцій. Лідери ЄС погодилися запровадити ембарго на 2/3 нафти
Чи вийде Росія з нафтової угоди
13 країн ОПЕК, а також Росія та ще дев'ять країн, які не входять до цієї організації, мають зустрітися 2 червня. Очікується, що вони схвалять заплановане збільшення видобутку на 432 тис. барелів на день — частину серії щомісячного збільшення, спрямованого на повернення до рівня пандемії.
Хоча Росія не є членом ОПЕК, з 2016 року вона координує видобуток нафти з групою, що входить до коаліції ОПЕК і ОПЕК+. Пакт членів називається Декларацією про співпрацю або DoC.
За словами делегатів, тепер члени ОПЕК, у тому числі члени основної групи картеля, який займається видобутком нафти в Перській затоці, сперечаються про те, чи може Москва припинити участь у запланованому збільшенні видобутку. «Ми всі погодилися, що технічно Росія зараз не може ефективно брати участь у DoC», — сказав делегат ОПЕК.
Прессекретар міністерства енергетики Росії повідомила, що не дасть коментарів до зустрічі ОПЕК+ у четвер, 2 червня.
Читайте також: Канцлер Австрії заявив, що ембарго на російський газ поки очікувати рано
Нагадаємо, що раніше ОПЕК знімала вимоги щодо видобутку для членів, що перебувають під тиском, наприклад для Іраку, коли він був під санкціями в 1990-х роках.
Росія не використала свої квоти з видобутку протягом кількох місяців. Останніми тижнями представники Росії на внутрішніх зустрічах ОПЕК+ з технічних аспектів ринку нафти тиснули на групу, щоб вона переглянула свій прогноз щодо попиту на нафту у бік зниження на тлі зростання цін, повідомили делегати ОПЕК.
Коментарі