Комітет із цифрових активів, перший у світі регулятор міністерського рівня, розпочне роботу у червні. Про це пише РБК із посиланням на повідомлення корейського видання newspim.com.
Перша у світі криптополіція розпочне роботу у червні
►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Що відомо
Уряд Південної Кореї прискорить початок роботи нового органу для контролю за криптосектором як пряма відповідь на інцидент з UST та LUNA.
Комітет діятиме окремо від існуючого Комітету з фінансових послуг (FSC) та Служби фінансового нагляду (FSS), двох головних фінансових регуляторів країни. FSC займається сектором загалом і допомагає формувати політику, тоді як FSS слідкує за криптобіржами.
«Робота Комітету з цифрових активів почнеться відразу після інавгурації нового голови Комісії з фінансових послуг», — заявив представник правлячої партії.
Читайте також: Обвал Terra: співзасновник Terraform Labs запропонував план порятунку токенів, що впали
Комітет стане одним із перших спеціалізованих крипторегулюючих органів у світі та візьме на себе одноосібну відповідальність за контроль над усім сектором, хоча передача повноважень від FSC та FIU здійснюватиметься поетапно.
Минулого тижня п'ять провідних бірж країни — Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit та Gopax — оголосили, що вони формують спільну раду реагування після краху LUNA.
Партійні джерела заявили, що комісія, ймовірно, консультуватиметься цим новим органом у певній якості.
Як обвалилася Terra
Однією з основних особливостей UST є відсутність зарезервованих коштів та інших активів для його підтримки. Його механізм стабілізації — суто алгоритмічний. UST має «парну» криптовалюту — Luna. Якщо UST падає нижче паритету з доларом, надлишкові токени автоматично спалюються шляхом обміну на додаткову емісію Luna і навпаки.
Але надмірна волатильність перевантажила стейблкоін і він не зміг утримати свою прив'язку до долара. На момент написання UST коштував лише 18 центів.
Luna обрушилася слідом, і на момент написання торгувалася по $0,00049, а обсяг пропозиції токена перевищував 6,5 трлн. Незадовго до обвалу ціна токену перевищувала $80.
Криптовалюти в Україні: e-гривня, податки на цифрові активи та допомогу армії
Через більш ніж 99% падіння токена блокчейн Terra, на якому працюють LUNA та UST, був змушений двічі зупиняти свою роботу.
Коментарі