Ціна бензину в 52−55 грн/літр і дизпалива в 58−60 грн/літр, що склалася на сьогодні, є точкою рівноваги для ринку, але з поступовим надходженням нових обсягів нафтопродуктів ціна на них знижуватиметься. Так вважає директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн, передає Interfax-Україна.
Ціни на пальне знизяться з наповненням ринку — директор «А-95»
Думка експерта
«При цінах 52−55 грн/літр на бензин і 58−60 грн/літр на дизпаливо, як я бачу, ринок почувається нормально, черги зменшуються. Якоюсь мірою ринок знайшов точку рівноваги, а далі почне наповнюватися новими партіями, і це має привести до зниження ціни», — сказав він.
При цьому Сергій Куюн зазначив, що ціна пального в 40−45 грн/літр, яка визначалася при держрегулюванні, була справедлива для стабільного, забезпеченого ринку, «якого у нас на сьогодні немає».
Експерт наголосив, що нам потрібно знижувати споживання та збивати ажіотаж.
Читайте також: Криза відступає: в одному з регіонів України вже немає черг на АЗС
Ціни на АЗС
Як повідомлялося, за даними групи «А-95», середні роздрібні ціни на бензини та дизельне пальне в Україні у період 16 до 23 травня збільшились на 22−30%, зокрема середні ціни в роздріб на бензин марки А-95 — на 10,72 грн/літр, до 50,84 грн/літр, преміальний А-95 — на 9,85 грн/літр, до 51,51 грн/літр.
Окрім того, роздрібні ціни на дизельне пальне збільшились на 13,24 грн/літр — до 56,49 грн/літр, на скраплений газ — на 4,14 грн/літр, до 39,24 грн/літр.
Кабмін постановою від 17 травня 2022 року призупинив держрегулювання цін на пальне, очікуючи, що ціни на бензин не перевищать 52 грн/літр, на дизпальне — 58 грн/літр.
Читайте також: Польща припинила безоплатно передавати пальне Україні
Коментарі - 28
а може експерт пояснити, чому безкоштовне пальне продавалося населенню?
Где модераторы? Может пора чистить комментарии в военное время?
Танки? Сельхозтехника?
Или про войну все уже забыли?
Обидно смотреть на то, что ботов снова начали проплачивать.
Два месяца вроде бы все работали на страну, никто не тянул на себя одеяло, какашками не кидались. (Как минимум на minfin)
А сейчас опять смотрю, все те же лица, которые два месяца вроде бы молчали, опять зраду включать начали.
Що танки, що сільхоз техніка? Населення чому купувало те, що нам передавали безкоштовно?
Если Вы считаете, что судя из того что написано в статье, значит что Польша поставляла нам бензин полностью бесплатно, то увы, у Вас ошибочное понимание значения слова «Логика» :)
Удачи в кодревью :)
«Если Вы считаете, что судя из того что написано в статье, значит что Польша поставляла нам бензин полностью бесплатно, то увы, у Вас ошибочное понимание значения слова „Логика“ :)»
а ось це тоді що?
https://minfin.com.ua/2022/05/30/86296617/
Это статья, в которой ссылка →
«Украина начала получать 25 тыс. тонн бензина из польских запасов, чтобы сбалансировать ситуацию на рынке горючего.»
А если еще немного посмотреть в статистику потребления топлива в стране, в месяц, то можно сделать много интересных выводов.
По логике, цена при приходе рынка в норму должна быть равна:
«Цена стран поставщиков в евро» * рыночный курс гривны + транспортные расходы + маржа.
А-95: 1.55 € * 38 — Уже не сходится.
Т. е. просто насыщения рынка для снижения цены до 40−45 недостаточно. Нужно как минимум чтобы гривна укрепилась, а как максимум снижение цены на бензин у соседей.
Нормальная у наших заправок рентабельность при цене 52 грн за литр.