Євроcоюз працює над угодою щодо імпорту ізраїльського газу через Єгипет, оскільки блок прагне зменшити свою залежність від російських поставок. Про це пише Bloomberg із посиланням на документи, передає Forbes.
ЄС домовляється з Ізраїлем про поставки газу через Єгипет — Bloomberg
Ініціативу мають підтримати усі країни ЄС
Планується, що паливо перетворюватимуть на скраплений природний газ (СПГ) на переробних заводах Єгипту перед відправкою до ЄС.
Угода розширить ринкові можливості ЄС для Ізраїлю, де внутрішні ціни на газ набагато нижчі, ніж ті, що він може стягувати в Європі.
У рамках потенційного меморандуму про взаєморозуміння ЄС, Ізраїль та Єгипет також розширять співробітництво в проєктах екологічно чистої енергетики.
«Вторгнення Володимира Путіна в Україну викликало міжнародне засудження та спроби покупців російського газу забезпечити альтернативні поставки. Оскільки минулого року ЄС імпортував близько 40% газу з Росії, йому потрібно буде використовувати кілька джерел палива, а також збільшити виробництво відновлюваних джерел енергії, щоб задовольнити попит», — пише видання.
Для схвалення меморандуму потрібна буде підтримка всіх членів ЄС. Румунія є однією з країн ЄС, яка заявила про зацікавленість в імпорті СПГ з Ізраїлю через Єгипет, заявивши у квітні, що це допоможе посилити енергетичну безпеку.
Читайте також: ЄС заморозив активи російського центробанку на 23 мільярди євро
Що ще відомо
Європейський Союз розглядає також можливість будівництва газопроводу довжиною 700 км з Іспанії до Італії в рамках плану REpowerEU, щоб зменшити залежність від РФ. Ідея полягає в тому, щоб вивантажувати СПГ в порту Барселони, перетворювати його там у газоподібний стан і отримувати по трубі.
Диверсифікувати постачання газу в ЄС планують також завдяки африканським країнам. Зокрема Нігерія, Сенегал та Ангола, пропонують великий невикористаний потенціал скрапленого газу, вважають у ЄС.
Уже цього року ЄС планує скоротити імпорт газу з Росії на дві третини.
Коментарі - 3
Есть некие сомнения, что израильтяне, привыкшие учитывать свои интересы наперед, готовы делиться не столь обширными запасами.
Тем более что в статье прямо написано, что подобная мера поднимет цену газа на внутреннем рынке Израиля, которая сейчас существенно ниже европейской, а оно им надо?
Скорее всего речь о том, что Израиль планирует стать страной-транзитером газа из других стран с ближнего востока?
Є куди рити
Логично сначала разведать, а потом уже трубу тянуть.