Українці в активному пошуку роботи. За останній тиждень на сайті grc.ua на 55% збільшилася кількість нових реєстрацій та на 33% зросла кількість відгуків на вакансії. Однак роботи мало, а попит на роботу значно перевищує пропозицію, зазначають у експертно-аналітичному центр кадрового порталу grc.ua.
Середня зарплата у Києві зросла до 29 тис. грн. Які вакансії зараз пропонують у столиці
Київ — лідер за зарплатами та кількістю вакансій у травні
Втрачені на початку війни лідерські позиції за кількістю пропозицій роботи Київ поновив вже в квітні. У травні частка пропозицій роботи у Києві складає 35,8% від актуальних в усій країні вакансій. Другу позицію займає Львів з великою різницею (17,1%).
Серед регіонів з найбільшою кількістю вакансій у травні також Дніпропетровська область (8,5%), Одеська область (3,4%), Івано-Франківська область (2,9%) та Черкаська область (2,9%).
Найвищі зарплати пропонують у Києві. Середня зарплата в усіх актуальних вакансіях у травні в столиці складає 29 200 грн. Це відчутно більше, аніж в інших регіонах з найвищою середньою заробітною платою.
У п’ятірці регіонів лідерів за розміром середньої зарплати в травні Полтавська область (22 300 грн), Львівська область (21 600 грн), Одеська область (21 000 грн) та Івано-Франківська область (19 400 грн).
Читайте також: Кому в Україні підвищують зарплати
Кого шукають у Києві та чи є конкуренція
Цікаво, що в Києві не найвища конкуренція. На одне робоче місце в середньому претендує 9,5 осіб. Для порівняння — найвища конкуренція цього місяця зафіксована в Харківській області, де на робоче місце в середньому претендує 19 пошукачів.
У Запорізькій області 17 спеціалістів претендують на одну вакансію. В Одеській області показник конкуренції складає 13,9 кандидатів на посаду, у Київській області — 13,4, у Сумській області — 11,1.
Київ відзеркалює загальноукраїнську тенденцію найбільшої затребуваності ІТ-спеціалістів та менеджерів з продажу.
«Майже в усіх регіонах однаковий перелік фахівців, для яких найбільше вакансій. Окрім вже названих, найчастіше шукають фахівців сфери маркетинг, реклама та PR, спеціалістів сфери транспорту та логістики, працівників без досвіду роботи», — розповідають у grc.ua.
Проте у Києві у топ-10 затребуваних фахівців не потрапили медики та фармацевти, будівельники та робітничий персонал, які у десятці затребуваних спеціалістів загалом в Україні.
Також у Києві трохи більше вакансій, порівнюючи із загальноукраїнською статистикою, для працівників медіа, адміністративного персоналу та представників вищого менеджменту.
Чверть усіх вакансій (25,7%) у Києві передбачає можливість працювати дистанційно. Отже, аби працювати у столичній компанії, не обов’язково жити в Києві.
Проте багато компаній повертаються до звичного функціонування, тому вагома частка (64,7%) пропозицій роботи у столиці з повним робочим днем, тобто необхідна фізична оффлайн присутність співробітника на робочому місці. Ще 6,6% вакансій у Києві пропонують гнучкий графік і 3% зі змінним графіком роботи.
Читайте також: Як війна вплинула на ІТ-сферу: зарплати, вакансії, локації
Коментарі - 4