Китай прозвітував, що у квітні його роздрібні продажі впали на 11,1%, порівняно з роком тому. Опитані Reuters аналітики прогнозували набагато менше падіння — лише у 6,1%, пише CNBC.
Економіка Китаю: падіння роздрібних продажів у квітні вдвічі перевищило прогнози аналітиків
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Промислове виробництво впало на 2,9%, тоді як аналітики прогнозували невелике зростання у 0,4%.
При цьому гірнича сфера та сектор комунальних послуг виросли, але виробництво впало на 4,6%, заявив речник Бюро статистики Фу Лінхуей. За його словами, окрім коронаврірусних обмежень, на галузь тисне недостаній ринковий попит, ріст видатків та інші фактори.
«Все більш похмура та складна міжнародна ситуація та більший шок від пандемії Covid-19 всередині країни значно перевищили очікування, тиск на економіку продовжує зростати», — йдеться в повідомленні бюро.
Минулого місяця нова хвиля захворювань на covid-19 та спрчинені ним локдауни, особливо у Шанхаї, змусили фабрики скоротити або припинити діяльність.
Читайте також: Нова хвиля covid-19 викликала масштабне падіння на китайських ринках
Інвестиції в основний капітал виросли на 6,8%, дещо нижче прогнозованих 7%. Інвестиції у нерухомість збільшилися на 2,7%, у виробництво — на 12.2%, у інфраструктуру — на 6,5%.
Виробництво пасажирських авто впало на 41,1%, порівняно з квітнем 2021, а продажі авто впали на 31,6%. Це при тому, що за офіційними даними Міністерства торгівлі КНР 2018 року, на китайську автоіндустрію припадає приблизно одна шоста робочих місць та 10% роздрібних продажів країни.
Продажі в ресторанному секторі обвалилися на 22,7%. Єдиними секторами роздрібних продажів, які виросли за рік, стали напої, медицина, їжа та бензин.
Рівень безробіття в 31 найбільших містах країни піднявся до 6,7%. Безробіття в усіх містах виросло за місяць на 0,3 п.п та склало 6,1%. Особливо виріс рівень безробіття серед населення віком 16−24 — у квітні він становив 18,2%.
Читайте також: Економіка США сповільниться, ЄС наблизиться до рецесії. Економісти погіршують прогнози
Допомога сектору нерухомості
Ще однією ознакою уповільнення економіки стало падіння попиту на борги. Загальне соціальне фінансування — показник, яким Китай вимірює кредити та ліквідність — впав за рік майже вдвічі й склав $134,07 млрд
Однак головний економіст Macquarie з Китаю Ларрі Ху вважає, що просідання боргів буде короткочасним. Він вказав, що 15 травня китайський центробанк «зробив перший крок … для порятунку нерухомості», знизивши ставку іпотеки для боржників, які купують дім вперше. Якщо раніше ставка відповідала ставці за п’ятирічним кредитом, тепер вона на 20 базисних пунктів нижча.
«Сьогоднішнього зниження недостатньо, щоб розвернути траєкторію сектору нерухомості, але ми побачимо ще більше пом’якшення», — вважає Ху. За оіцнками Moody’s, на сектор нерухомості на пов’язані галузі припадає біля чверті китайського ВВП.
Читайте також: Ще один китайський забудовник попередив про можливий дефолт
Нагадаємо
На початку березня Китай оголосив, що мета зростання валового внутрішнього продукту в 2022 році — «близько 5,5%». У 2021 році ВВП Китаю зріс на 8,1% у річному вимірі.
За даними Національного статистичного бюро, в першому кварталі ВВП Китаю виріс у річному обчисленні на 4,8%, незважаючи на вплив локдаунів, пов'язаних із Соvid, у деяких частинах країни в березні.
Коментарі - 1