За даними сервісу robota.ua, порівняно із 23 лютим, кількість розміщених на сайті вакансій зменшилася у п’ять разів і зараз становить 18 тис. Про це повідомила Юлія Далібук, Chief Editor в robota.ua, під час конференції «Мої фінанси під час війни».
Кого шукають роботодавці в Україні і на які зарплати. Топ-5 затребуваних спеціалістів
Топ-5 популярних вакансій
За словами Юлії Далібук, починаючи з квітня, на сервісі спостерігається стабільний приріст і вакансій, і резюме, що говорить про відновлення ринку праці.
Експертка також підкреслила, що ситуація на ринку праці сьогодні дуже динамічна. Якщо раніше перелік найбільш затребуваних професій залишався стабільним впродовж цілого кварталу, то сьогодні він змінюється кожних два тижні.
У топ-5 затребуваних спеціалістів серед українських роботодавців на сьогодні входять:
- веб-розробник,
- перекладач,
- оператор call-центру,
- копірайтер,
- інтернет-маркетолог.
Кожному регіону притаманні свої особливості. Так, в Києві зараз ще активно шукають дизайнерів, у Львові — діджитал-маркетологів, в Одесі — спеціалістів техпідтримки, у Дніпрі — контент-менеджерів та веб-дизайнерів, у Вінниці зараз затребувані спеціалісти онлайн чатів підтримки та викладачі на віддалену роботу.
«Якими ми побачимо цей топ-5 вже на кінець травня, спрогнозувати важко, все залежить від ситуації на фронті», — сказала Юлія Далібук.
Читайте також: Робота за кордоном: найвища конкуренція у Польщі, а найбільше платять в Ізраїлі
Де пропонують більшу зарплату
За словами експерта, у січні середня заробітна плата за вакансіями складала 14 000 грн, в квітні вона зросла до 15 000 грн. Тобто роботодавці підвищили планку доходів, яку пропонують своїм працівникам.
У кандидатів схожа ситуація. У січні вони хотіли в середньому 14 887 грн, в квітні — 15 144 грн.
Тенденція притаманна всім містам України, за винятком Києва та Львова. Тут амплітуда коливання заробітних плат дещо більша. Наприклад, київські роботодавці в січні пропонували в середньому 15 000 грн, в квітні — 17 300 грн. А ось київські пошукачі знизили свої запити. Якщо в січні вони просили 17 300 грн, то в квітні дещо зменшили планку — до 16 000 грн.
Зовсім інша ситуація у Львові та Львівській області. Роботодавці в січні пропонували 13 000 грн, а в квітні 14 100 грн. Очікування ж кандидатів зросли значно суттєвіше. В січні вони хотіли в середньому 12 000 грн, а в квітні вже 15 000 грн.
«Це можна пояснити тим, що Львів та Львівська область зараз активно приймають внутрішньо переміщених осіб. Велика частка з них — із Києва та Київської області. Закономірно, що у цьому регіоні люди отримували трохи вищу зарплату, тому вони вже очікувано шукають більш оплачувані пропозиції», — зауважила Chief Editor в robota.ua.
Читайте також: Допомога переселенцям. Хто отримуватиме виплати з травня
Нагадаємо
Війна ускладнила демографічну кризу в Україні і назавжди змінить вітчизняний ринок праці.
За даними ООН, з початку війни 4,8 млн українців втратили роботу. З них 1,2 млн — біженці, які втекли в сусідні країни, а 3,6 млн — безробітні, які проживають в Україні.
У разі ескалації бойових дій ця цифра може збільшитися до 7 млн осіб.
Коментарі - 2