Нафтові міністри Саудівської Аравії та ОАЕ попереджають, що їхніх потужностей скоро може не вистачити, щоб забезпечити світ нафтою, повідомляє Bloomberg.
Країни ОПЕК попереджають про майбутню енергокризу через падіння видобутку нафти
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
«Я динозавр, але я ніколи такого на бачив. Світу треба усвідомити існуючу реальність. У світу закінчуються енергетичні потужності на всіх рівнях», — заявив принц Абдулазіз бін Салман, який відвідує засідання ОПЕК з 80-их, на конференції в Абу-Дабі.
Нафтовий міністр ОАЕ Сухайль аль-Мазруї додав, що якщо світ не збільшить інвестиції у енергетичний сектор, ОПЕК+ не зможе гарантувати достатнє постачання нафти, коли попит повністю відновиться від коронавірусного шоку.
Саудівська Аравія та ОАЕ — це одні з небагатьох експортерів нафти, які інвестують у збільшення видобутку. Вони витрачають мільярди доларів, сподіваючись до кінця десятиріччя збільшити свій спільний видобуток сирої нафти на 2 млн барелів на день.
Читайте також: Незбалансована кліматична політика може призвести до нових енергокриз — міністр Саудівської Аравії
Більшість інших експортерів не можуть залучити на це кошти, адже акціонери та уряди намагаються посприяти глобальному переходу на відновлювальні джерела енергії.
ОПЕК не збільшуватиме видобуток
Мазруї вважає, що наразі у світі немає дефіциту нафти, відповідно ОПЕК+ не має збільшувати видобуток нафти прискореними темпами.
«Ринок збалансований», — заявив він. Міністр додав, що ціни йдуть вгору через «політизацію» енергетичного ринку.
Принц Абдулазіз також наголосив, що ОПЕК+ не дозволить «геополітиці» впливати на свої рішення.
Читайте також: Багаті росіяни тікають від санкцій у Дубай
Контекст
Організація країн експортерів нафти та партнери (ОПЕК+) — це група 23 країн, очолювана Саудівською Аравією та РФ. США, ЄС та інші значні імпортери вже давно закликають її прискорити збільшення поставок нафти.
Однак на своїй останній зустрічі 5 травня ОПЕК+ погодив збільшення видобутку лише на 432 000 барелів на день на червень. При цьому картель не може досягти навіть цього обсягу, адже багато його учасників не можуть виконати свої квоти.
Читайте також: Країни G7 введуть нафтове ембарго проти РФ
Цього року нафта підскочила більш ніж на 35% до приблизно $105 за барель, в основному через російське вторгнення. Європейський Союз домовляється про офіційну заборони на імпорт російських енергоносіїв в рамках шостого пакету санкцій.
Коментарі - 4
А реальность такова, что мир стремится соскочить с нефтяной иглы.
Нефть дороже 80$ делает рентабельными большинство проектов в альтернативной энергетике.
Кроме того, увеличивается выпуск электромобилей.
О влиянии электромобилей на мировой рынок нефти написано в этой статье:
https://minfin.com.ua/blogs/reformator/186852/
Жду bonv с его «Будэ дальшэ расты»