5 травня біткоїн обвалився на понад 8%, ненадовго пробившиви ціну $36 000. Альткоїни впали слідом. За 24 години з крипторинку було стерто $129 млрд, повідомляє CNBC з посиланням на дані CoinMarketCap.
Ринок криптовалют втратив $129 мільярдів за 24 години
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
На 12:00 за київським часом біткоїн частково відновився і торгувався за $36 248.
Розпродаж криптовалют спровокував найгірший з 2020 року обвал на фондових ринках. Індекс Доу-Джонса впав на 1120 пунктів, а технологічно орієнтованний Nasdaq — майже на 5%. Біткоїн вкотре підтвердив свою кореляцію з акціями, впавши разом з ними.
«Загалом, глобальні ринки були налякані падінням росту, як ми можемо бачити. [Індекс Доу-Джонса] пережив найбільше падіння з 2020 року, і всі пов’язані ризикові активи пішли слідом», — прокоментував виданню Віджай Айяр, віце-президент з корпоративного розвитку криптобіржі Luno.
Експерт вважає, що біткойн «втратив ключовий рівень», коли впав нижче $37 500. Це може означати, що в наступні кілька днів перша криптовалюта «впаде набагато нижче», попереджає він. Біткоїн може протестувати рівень $30 000, і якщо він втратить і його, то може знизитися до $25 000.
Читайте також: Трейдер передбачив падіння біткоїна до $28 000
Айяр додає, що на біткоїн можуть чекати ще кілька «ралі полегшення», але в загальному настрої нічого не зміниться, якщо біткоїн не поверне собі підтримку на рівні $42 000.
Нагадаємо
У середу ФРС підняв свою ключову ставку на половину процентного пункту. Перспектива подальшого посилення монетарної політики викликала побоювання, що економіка США може впасти в рецесію.
Коментарі - 9
принесут намного больше пользы в ближайшем и обозримом будущем…
Потом понадобиться купить лекарства срочно,
выйдете с тем золотом на улицу, а ломбарды и банки закрыты,
скупщики краденного и валютчики тоже попрятались,
а в аптеке принимают только банковские карты и даже
гривневую наличку отказываются брать.
Так и сдохнете с тем золотом
или отдатите за пол-цены
а то и дешевле
первому встречному…
«Думаю в реалиях такого кризиса»
Кроме думать, не мешало ещё и смотреть по сторонам.
Карты не принимали первые пару суток, когда банки были в шоке
и большинству клиентов либо заблочили карты вообще либо
обнулили кредитные лимиты.
Уже через пару дней всё устаканилось и карты сейчас принимают во всех точках, где ранее были установлены терминалы. Наоборот, сейчас у предприятий торговли есть большие проблемы с инкассацией налички, поэтому кроме приёма к оплате карт и наличных в той же сети АТБ без проблем обналичивают деньги с карт покупателей, выдавая им из кассы суммы от 500 гривен до нескольких тысяч.
В некоторых торговых точках, я столкнулся только с аптеками, собственник запретил принимать наличные, потому что опять же есть огромная проблема с инкассацией наличности, особенно в прифронтовых городах.
Наличный расчёт — это конечно хорошо, но ведь иногда надо думать не только о себе любимом, а и окружающей вас инфраструктуре, а и о стране проживания.
Именно поэтому я стараюсь везде рассчитываться исключительно банковскими картами, поддерживая и банк-эквайер и банк-эмитент карты
материально.
Да и НБУ усиленно рекомендует клиентам банков проводить больше безналичных операций и с этим я полностью согласен с регулятором.
Мне это не составляет большого труда рассчитаться БПК,
а банки получают комиссионное вознаграждение, которое
им позволяет держаться на плаву в это трудное время.
…