В Україні відновлено проведення державної реєстрації прав власності на нерухоме майно. Про це пише «Економічна правда» з посиланням на Міністерство юстиції.
В Україні відновили купівлю-продаж нерухомості
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
З початком широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України робота реєстрів була зупинена задля безпеки та захисту даних.
З часом доступ до частини реєстрів був відновлений на певній частині території України, а також визначені особливості нотаріальної діяльності та функціонування єдиних та державних реєстрів в умовах воєнного стану.
«Наступним кроком стало унормування особливостей надання нотаріальних послуг, зокрема щодо посвідчення правочинів із нерухомістю, а також доступу до Державного реєстру прав на нерухоме майно і Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, з метою відновлення функціонування ринку нерухомості та державної реєстрації прав на неї та бізнесу», — заявили у міністерстві.
Читайте також: Як оформити договір купівлі-продажу нерухомості, коли не працює держреєстр
Згідно з постановою уряду, в умовах воєнного стану та протягом одного місяця з дня його припинення або скасування нотаріальні дії вчиняються з урахуванням особливостей (заборон).
Що заборонено
Українці не можуть:
-
вчиняти дії за довіреністю від імені фізичних осіб;
-
передавати майно до статутного капіталу або отримувати у зв'язку з виходом із товариства;
-
відчужувати нерухомість раніше ніж за місяць;
-
вчиняти нотаріальні дії поза межами області тощо.
Читайте також: За законом воєнного часу: як каратимуть за завищені ціни на оренду житла
Коментарі - 5
Такий прогноз озвучив «Фокусу» гендиректор і засновник Prime Group Дмитро Льоушкін.
За його словами, зараз в Україні стоять порожніми близько 500 бочок бензовозів, які можуть купити та привезти ресурс.
«Україна не випускає. Причин мільйон — у когось немає екологічного сертифіката, комусь оформлюють закордонні паспорти на загальних засадах по кілька місяців. Усю цю бюрократію подолати у найкоротші терміни неможливо. На це піде 2−3 місяці, не менше», — каже Льоушкін.
Ситуація, яка спостерігається нині, прогнозує він, продовжиться найближчими місяцами.
«У кращому випадку клієнти купуватимуть паливо на заправках по 5 літрів», — застерігає учасник ринку.
Також Льоушкін вкотре розкритикував держрегулювання цін на пальне.
«Сьогодні реальна ціна на оптовому ринку — 48,5 грн/л. На заправках ціна могла б становити 50−55 грн/л. Але таку ціну не можна ставити. Тому на стелах будуть нулі. По 42 грн/л ніхто не продаватиме паливо, такої ціни немає», — констатує експерт.
За його словами, попри обіцянку Мінекономіки, що дефіцит вдасться побороти за сім днів, ніхто з уряду не проводить консультації з учасниками ринку, про спрощення бюрократичних процедур теж не йдеться.
Та ж фігня… некомпетентні особи при владі.