Екс-міністр Кабміну та фінтех-підприємець Дмитро Дубілет поділився результатами соціологічного дослідження у США, Великобританії, Німеччині та Франції, яке замовили в рамках кампанії з бойкотування Росії.
Чи підтримують у світі бойкот російських товарів — опитування
«Ми намагалися з’ясувати настрої громадян західних країн щодо питання виходу західного бізнесу з Росії. Спочатку було два питання про загальне ставлення до війни, а потім — два питання про ставлення до бойкотування», — зазначив він.
Дослідження проводилось компанією Stickybeak на спеціальне замовлення. Вибірки за всіма чотирма країнами репрезентативні за статтю та віком.
Наскільки уважно ви слідкуєте за новинами з України?
«Дуже уважно» або «Уважно» відповіли:
- США — 60%;
- Великобританія — 64%;
- Німеччина — 72%;
- Франція — 64%.
«Як бачите, європейці слідкують уважніше, ніж американці (що логічно). А серед європейців набільш уважно стежать німці», — пише Дубілет.
Наскільки ви виступаєте проти вчинків Росії?
«Дуже сильно проти» відповіли:
- США — 72%
- Великобританія — 76%
- Німеччина — 70%
- Франція — 41%.
«Для більшості французів, на відміну від інших трьох країн, „не все так однозначно“. З іншого боку, я був приємно здивований підтримці німців», — коментує Дубілет.
Читайте також: Дмитро Дубілет має намір позбавити Україну залежності від російських IT-продуктів
Наскільки ви підтримуєте рішення компаній про вихід з Росії?
Підтримують / Не підтримують:
- США — 73% / 15%;
- Великобританія — 73% / 18%;
- Німеччина — 60% / 24%;
- Франція — 42% / 42%.
«Незважаючи на те, що німці підтримують Україну майже так само, як американці та британці, у цьому питанні їхня позиція є більш „прагматичною“. З іншого боку, це все рівно значно більше 50% населення.
Позиція французів в цьому питанні для нас найбільш несприятлива», — додає Дубілет.
Ви замислювались над тим, щоб бойкотувати продукцію компаній, які не виходять з Росії?
Так / Ні:
- США — 65% / 35%;
- Великобританія — 67% / 33%;
- Німеччина — 54% / 46%;
- Франція — 39% / 61%.
«Західні покупці висловлюють готовність бойкотувати продукцію тих брендів, які не йдуть з Росії. У США та Великобританії найбільше, у Німеччині — менше, у Франції — найменше. Я певен, що всі великі західні бренди також проводили схожі дослідження. І багато з них приймає рішення йти з Росії в тому числі через такі настрої громадськості», — резюмує Дубілет.
Читайте також: Близько 80% українців підтримують країну фінансово та волонтерять — результати опитування
Коментарі - 5
Про це вона написала у Twitter. «Євросоюз не будуть шантажувати. Ми не боїмося Путіна. Польща та Болгарія та інші країни знайдуть нашу підтримку. Європарламент закликає до негайного загальноєвропейського ембарго на поставки енергоресурсів, контрольовані Кремлем. Настав час розірвати нашу залежність раз і назавжди», — звернулась Мецола. Довимахувалася раша!
«Русский корабль, иди на*уй»!
Поточна криза буде більшою, ніж криза 2009 року або пандемічна криза, запевняє голова російської Рахункової палати.
За його підрахунками, щоб уникнути краху економіки, агресору доведеться до кінця поточногу року витратити на її підтримку всі нафтогазові доходи. Це понад 6 трильйонів рублів. І навіть цих коштів може виявитися недостатньо, зауважив голова російської РП.
«Майже півтора-два роки ми будемо жити в дуже складній ситуації», — сказав Кудрін, наголосивши, що поточну кризу РФ, ймовірно, ще не знала у своїй сучасній історії. І здохнете в муках.