У понеділок 25 квітня об 11:30 Центральний апеляційний господарський суд (м. Дніпро) розгляне апеляційні скарги АТ КБ «Приватбанк» та Дніпропетровської обласної прокуратури на рішення суду у справі про позбавлення права власності банку на будівлю головного офісу у місті Дніпро вартістю 152 млн грн.
25 квітня апеляційний суд спробує змародерити будівлю головного офісу державного Приватбанку
Оскаржуване рішення Господарського суду Дніпропетровської області було ухвалене на підставі сфальшованих доказів та є одним з найзухваліших прикладів рейдерського захоплення власності державного банку, що наразі є предметом кримінального провадження, зареєстрованого Національним антикорупційним бюро України.
«Судові процеси навколо найбільших об'єктів нерухомості, що належать Приватбанку, є складовою частиною комплексу спроб колишніх власників та топ-менеджерів банку з дестабілізації роботи найбільшого державного банку України навіть в умовах воєнного стану, — заявив Олег Лазовський, керівник напрямку Приватбанку з судової практики та банкрутства. — Приватбанк розраховує на неупереджений розгляд справи в апеляційному господарському суді та відкладення судового засідання згідно з рекомендаціями Верховного Суду з огляду на продовження воєнного стану та загрозу життю учасників процесу. Сподіваємось, що суд не намагатиметься ухвалити рішення будь якою ціною та забезпечить обʼєктивність розгляду та рівність прав сторін у такій важливій справі».
Варто зазначити, що дія іншої «термінової» постанови Центрального апеляційного госпсуду була зупинена Верховним Судом, який 13 квітня відкрив касаційне провадження за скаргою Приватбанку. Мова йде про інший спір щодо нерухомості Приватбанку ціною 86 млн грн, в якому суд в умовах воєнного стану безпідставно відхилив клопотання державного банку про відкладення розгляду справи та 24 лютого в спішному порядку ухвалив рішення проти державного банку.
Додаткова інформація:
Як було встановлено Генеральною прокуратурою під час досудового слідства у 2017 році, колишнім керівництвом Приватбанку під час залучення від Національного банку України кредитів рефінансування надавались кредити на неринкових та заздалегідь невигідних для банку умовах пов’язаним з ним компаніям. НВ ТОВ «Океанмаш» виступало майновим Поручителем за кредитами пов’язаних осіб. У серпні 2016 року, за три місяці до націоналізації Приватбанку, будівля головного офісу банку перейшла у власність Приватбанку в результаті звернення стягнення для погашення заборгованості за кредитом особи, пов’язаної з колишніми власниками банку.
Приватбанк відстоює справедливість у понад 500 судових процесах в Україні, ініційованих колишніми власниками та пов’язаними з ними юридичними та фізичними особами, та вживає дієвих заходів в іноземних судових юрисдикціях щодо повернення колишніми власниками Приватбанку коштів платників податків, вкладених державою в порятунок банку у 2016 році.
Коментарі