Додатковий прибуток від майнінгу криптовалют дозволить Росії пом'якшити ефект від санкцій. Про це йдеться у новому звіті Міжнародного валютного фонду (МВФ), повідомляє ForkLog.
Росія може використати майнінг криптовалют для пом'якшення санкцій — МВФ
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram :
головні новини про інвестиції та фінанси
На думку організації, володіючи величезними енергетичними ресурсами, РФ може спробувати монетизувати їх в обхід експорту.
У МВФ не виключили, що для переміщення коштів за межі традиційної фінансової системи Росія використовує децентралізовані біржі (DEX), криптоміксери або націлені на конфіденційність криптовалюти, такі як Monero.
«Поточна частка видобутку криптовалют у підсанкційних країнах і загальний розмір доходів від майнінгу дозволяють припустити, що масштаби таких потоків відносно обмежені, хоча ризики для фінансової цілісності залишаються», — додали експерти МВФ.
Регулюючі органи США та Великобританії порекомендували місцевим криптовалютним компаніям бути пильними під час проведення транзакцій, щоб не допустити будь-яких лазівок з боку російського уряду.
Читайте також: У Росії вирішили карати за зберігання криптовалюти поза біржами
Видання нагадує, що визначення майнінгу та базові механізми його регулювання прописані у законопроекті Мінфіну РФ «Про цифрову валюту», який зараз проходить стадію активного обговорення.
Контекст
Ще в січні центробанк РФ закликав повністю заборонити всі операції з криптовалютою, у тому числі її майнінг. Але після початку міжнародної ізоляції країни її чиновники почали відгукуватися про криптовалюти позитивніше.
На початку березня робоча група у Думі наголосила на важливості «чітких правил для індустрії цифрових активів» для мінімізації ризиків від використання криптовалюти. 21 березня віце-прем'єр
Наприкінці березня заступник міністра енергетики РФ Євген Грабчак запропонував прибрати «регуляторну невизначеність» навколо майнінгу криптовалют та запровадити чіткі правила для галузі.
Читайте також: У РФ хочуть дозволити російським експортним компаніям розраховуватись у криптовалютах
В Україні криптовалюту легалізували ще 16 березня, коли президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про віртуальні активи».
Коментарі - 2