НБУ фінансуватиме лише критичні видатки уряду та прагнутиме до якнайшвидшої повної відмови від цього інструменту. Про це йдеться у Основних засадах грошово-кредитної політики на період воєнного стану, опублікованих на сайті регулятора.
НБУ прагне якнайшвидше відмовитися від фінансування видатків уряду
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
«Ураховуючи необхідність забезпечення належної відсічі широкомасштабній збройній агресії росії та безперебійного фінансування системи державних фінансів, Національний банк підтримує державний бюджет України», — йдеться у документі.
Водночас центробанк наголошує, що фінансує лише критичні видатки уряду в обмежених обсягах та зберігає повну прозорість у висвітленні таких операцій. Це має запобігти таким негативним наслідкам, як:
-
посиленню фіскального домінування та високій інфляції;
-
послабленню довіри до НБУ та розбалансуванню очікувань;
-
ускладненню процесу євроінтеграції України та співпраці з міжнародними фінансовими донорами.
У НБУ наголосили, що прагнуть якнайшвидше повністю відмовитися від фінансування дефіциту державного бюджету.
Читайте також: Дефіцит бюджету України може сягнути рекордних 16−26% ВВП у 2022 році
НБУ зберігає свою незалежність
Регулятор завірив, що й надалі зберігатиме власну інституційну, фінансову та операційну незалежність для належного виконання своїх функцій. Зокрема, центробанк продовжить самостійно визначати доцільність та обсяги операцій із фінансування дефіциту державного бюджету.
Також Національний банк уникатиме запровадження інструментів, які можуть призвести до послаблення довіри до монетарної політики, розбалансування очікувань та посилення фіскального домінування.
Читайте також: НБУ пообіцяв повернутися до плаваючого курсу
Коментарі