Майже 15% читачів «Мінфіну» розмістила за час війни новий депозит у банку, а 17,7% — навпаки, забрали свої гроші. Про це свідчать результати опитування, яке провів «Мінфін».
Скільки читачів «Мінфіну» розміщує депозити в банках під час війни — результати опитування
Більшість респондентів (майже 40%) відповіли, що пролонгували депозити, які раніше оформили у банках.
Понад 28% опитаних заявило, що взагалі не користуються цією послугою.
Як змінилася система гарантування вкладів
Як писав «Мінфін», 12 квітня Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який змінює систему гарантування депозитів.
Фонд гарантування вкладів (ФГВФО) відшкодовуватиме депозити фізосіб у повному обсязі, а не в межах 200 тис. грн, як було раніше. Ця норма діятиме під час воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування.
Як працюватимуть гарантії після війни
Через три місяці після припинення чи скасування дії воєнного стану гарантована сума за вкладами зросте:
- із нинішніх 200 000 до 400 000 грн,
- з 1 січня 2023 р. — до 600 000 грн.
Це стосуватиметься банків, що визнаватимуться неплатоспроможними після набрання чинності цими нормами.
Коментарі - 3
Зокрема, протягом дії воєнного стану в Україні та трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відшкодовує кожному вкладнику неплатоспроможного банку кошти в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, а через три місяці з дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану в Україні, гарантована сума відшкодування вкладів, включаючи відсотки, складатиме 600 000 гривень.
Тобто, про 400 000 гривень через три місяці з дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, а також про 600 000 гривень з 1 січня 2023 року, у цьому Законі норм немає.