Товарні активи, готівка та криптовалюти можуть показати сприятливу динаміку порівняно з акціями та облігаціями на тлі комбінації шоків інфляції, рецесії та політики ФРС. Таких висновків дійшов стратег Bank of America Майкл Хартнетт, пише Forklog з посиланням на Business Insider.
До кінця року S&P 500 впаде на 11% — Bank of America
Падіння індексу S&P 500
Інвесторам на фондовому ринку варто підготуватися до падіння індексу S&P 500 нижче 4000 пунктів до кінця 2022 року, що формує потенціал падіння від 11% порівняно з поточним рівнем дохідності.
На думку аналітика, на тлі відновлення споживчого попиту, збереження розривів у ланцюжках постачань та війни в Україні інфляція «вийшла з-під контролю», досягнувши пікових значень за 40 років.
«Інфляція спровокує рецесію. Майже всі такі епізоди в минулому їй передували… Очікування більш високих доходів (на ринку держборгу — ред.) та ослаблення долара посилили ймовірність спаду в економіці», — повідомив Хартнетт.
За інфляційним шоком слідує шок відсоткових ставок і далі шок рецесії, попередив він.
Читайте також: Великобританія планує легалізувати стейблкоїни
Як бути у такій ситуації
Протокол ФРС до засідання у березні показав готовність монетарної влади з травня розпочати скорочення балансу на $95 млрд на місяць, що майже вдвічі перевищить темпи попередньої жорсткої політики у 2017−2019 роках. До кінця 2023 року показник може скоротитися з нинішніх $9 трлн до $6,5 трлн. Члени Комітету також готові підвищити ключову ставку одразу на 0,5%.
Подібні дії спричинять посилення волатильності та підвищення ставок на ринку держборгу, наголосив фахівець.
«Кількісне пом'якшення підтримало ціни фінансових активів. Кількісне посилення призведе до протилежного ефекту. Ера запізнілої яструбиної політики ФРС починається з переоціненого фондового ринку», — йдеться у звіті.
У таких обставинах готівка, товари та криптовалюти можуть показати більш сприятливу динаміку порівняно з акціями та облігаціями.
Читайте також: Ведмежий тиждень: 67% інвесторів Cardano зазнають збитків
Коментарі - 1