Кінцевий строк подання заяви для отримання допомоги вимушеним переселенцям подовжено до 30 квітня. Відповідне рішення Уряд схвалив на засіданні 9 квітня. Про це повідомляє урядовий портал.
Уряд подовжив термін оформлення допомоги вимушеним переселенцям
За цією програмою виплачуватиметься 2 тис. грн на кожного дорослого і 3 тис. грн — на дитину.
Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які звернуться за її наданням до 30 квітня 2022 року, надаватиметься починаючи з березня 2022 року.
Читайте також: Де шукати допомогу внутрішнім переселенцям
«Якщо раніше було передбачено, що з березня допомогу на проживання отримають переселенці, які звернулись за її отриманням до 14 квітня, то тепер цей строк подовжено до 30 квітня 2022 року включно», — прокоментувала новації міністр соцполітики Марина Лазебна.
Скільки в Україні вимушених переселенців
Органи соціального захисту населення, територіальних громад та ЦНАПів з моменту введення воєнного стану вже зареєстрували через особисті звернення близько 900 тис внутрішньо переміщених осіб.
Читайте також: Які країни приймають українців та на яких умовах
Станом на 9 квітня найбільша кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб у наступних областях:
- Вінницькій — 55 тис,
- Львівській — 50,5 тис,
- Хмельницькій — 47,4 тис,
- Полтавській — 46,1 тис,
- Закарпатській — 44 тис,
- Черкаській — 42 тис.
Чому не запрацювала реєстрація ВПО в Дії
Онлайн реєстрація через Дію поки не запрацювала. Урядовці пояснюють це складнощами інтеграції в єдину систему різних інформаційних ресурсів для ідентифікації людини та підтвердження факту її внутрішнього переміщення.
Зокрема, у випадках, коли людина була зареєстрована в одному місті, а фактично жила, працювала або навчалась в іншому місті. Крім цього, значна частина переселенців мають паперові паспорти, що також створює складнощі для забезпечення повністю автоматизованої інформаційної взаємодії.
Утім, чиновники обіцяють запустити новий сервіс в Дії вже найближчим часом.
Контекст
Право на виплату 2 тис грн (3 тис для дітей та осіб з інвалідністю) мають українці, які перемістилися з тимчасово окупованої території у Криму і областей ведення активних бойових дій:
- Волинська;
- Донецька;
- Житомирська;
- Запорізька;
- Київська та саме місто Київ;
- Луганська;
- Миколаївська;
- Одеська;
- Сумська;
- Харківська;
- Херсонська;
- Чернігівська.
Допомога надаватиметься кожного місяця, з моменту звернення весь період дії воєнного стану в Україні і ще один місяць після його завершення.
У ті місяці, які ВПО отримували адресну допомогу для покриття витрат на проживання, а також на оплату житлово-комунальних послуг, виплати 2 тис. грн нараховуватись не будуть.
Коментарі - 1