Нацбанк, Нацкомісія з цінних паперів та учасники ринку розробляють механізм оподаткування операцій з криптовалютою. — Про це розповів COO Kuna Exchange Семен Каплоушенко під час вебінару «Крипторегулювання: дві сторони однієї монети».
Єдиної думки щодо порядку сплати податку з криптовалютних операцій поки що немає — учасник ринку
«Є дві основні ідеї — платити податок з обороту або ж з прибутку. Поки що немає єдиної думки, який варіант кращий», — повідомив Каплоушенко.
Причина у різних підходах до інвестування.
«Є інвестори, які, наприклад, купили біткоїн на 10 тис. грн, потім він подорожчав і вони його продали за 20 тис. грн. Такі користувачі готові заплатити 2% з обороту, щоб спокійно витрачати гроші. Але коли люди займаються трейдингом і маржинальність їх операцій становить 0,3−0,5%, при податку з обороту 2% вони втрачатимуть. Їм вигідніше платити із прибутку», — пояснив COO Kuna Exchange.
У той самий час він вказав на складність застосування оплати податку з прибутку під час проведення операцій із криптовалютами. «Ти можеш купити один токен, поміняти його на інший, той — ще на якийсь альткоїн. Звести загальну дохідність та розрахувати її у гривні досить складно», — пояснив він.
Читайте також: З початку року хакери та шахраї вкрали понад $1 мільярд у криптовалюті
На думку Каплоушенка, податок потрібно стягувати, коли людина виходить із «крипти» у фіатну систему. Тобто із фіанльної суми, яка зараховується на банківський рахунок інвестора. У цьому випадку держава контролюватиме повноту сплати податку, а самим інвесторам буде простіше вести податковий облік.
Коментарі - 3
Не надо считать доходность по отдельным токенам. Это странная идея.
Налог платится не с крипты, а с полученных от продажи крипты доходов. Их и надо считать. В случае уплаты налога с прибыли будут сравниваться расходы потраченные на покупку крипты и доходы полученные от её продажи за отчётный год. В гривне, не в криптовалюте. Все переброски между токенами никакого отношения к налогам не имеют поскольку налог платится с дохода от продажи.
Максимум что может быть — это учёт убытка прошлого года при расчёте прибыли/дохода отчётного. Была такая идея, не знаю есть ли она в текущей редакции.