Євросоюз запровадить вугільне ембарго проти РФ, але зробить це на місяць пізніше, ніж очікувалось. На відтермінуванні тисла Німеччина. Про це повідомляє Reuters з посиланням на поінформованих співрозмовників.
Вугільне ембарго РФ переноситься на місяць — Reuters
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Вступ в дію повної заборони Євросоюзом імпорту російського вугілля буде перенесено на середину серпня, говорять джерела видання.
Припинення імпорту ЄС російського вугілля є наріжним заходом у п’ятому пакеті санкцій проти Росії, який Комісія ЄС запропонувала у вівторок у відповідь на Бучанську різанину, яку влаштували росіяни на Київщині.
Останній пакет санкцій, про який повідомили у ЄС, містить вугільне ембарго проти агресора та заборону трансакцій з чотирма чільними російськими банками. А також — морську блокаду із закриттям портів та забороною роботи росйських та білоруських дорожніх операторів.
Читайте також: Скільки нафти готові розконсервувати із резервів країни у всьому світі
При цьому вугілля — найдешевша стаття енергетичного імпорту ЄС. З лютого ЄС витратив 710 мільйонів євро на російське вугілля, 9,6 мільярдів євро на російський газ і 8,8 мільярдів євро на російську нафту за даними групи Europe Beyond Coal.
Але навіть в такому м’якому варіанті посли країн Євросоюзу в середу не змогли ухвалити рішення про нові санкції.
Коментарі - 2
Також висловлюється заклик до лідерів ЄС виключити Росію із «Великої двадцятки» та інших організацій, таких як Рада ООН з прав людини, Інтерпол, Світова організація торгівлі, ЮНЕСКО.
Європейський парламент закликає запровадити повне ембарго на російську нафту, газ, вугілля та ядерне паливо.
Як сказано на сайті Європарламенту, «за» відповідну резолюцію проголосували 513 депутатів, «проти» — 22 і «утримались» — 19.
У резолюції висловлюється заклик до лідерів ЄС виключити Росію з «Великої двадцятки» та інших організацій, таких як Рада ООН з прав людини, Інтерпол, Світова організація торгівлі, ЮНЕСКО та інших.
Крім того, аби зробити санкції ефективними, в Європарламенті закликають відключити від міжнародної платіжної системи SWIFT російські банки, заборонити усім суднам Росії заходити в територіальні води і порти ЄС, перевозити вантажі суходолом в РФ та Білорусь.
Також висловлюється вимога арештувати усі активи, які належать російським олігархам або посадовцям, пов’язаним з режимом президента Р Ф Володимира Путіна, їхнім ставлениками, та причетним до режиму Олександра Лукашенка в Білорусі.
У резолюції сказано, що постачання зброї для України необхідно посилити, аби українці могли ефективно захищати себе.