Російська Федерація перевела кошти для виплат купонного доходу та погашення єврооблігацій в рублях. Банк-кореспондент не дозволив це зробити у доларах. Про це повідомила пресслужба Мінфіну РФ. Це може призвести до оголошення дефолту.
РФ розплатилась по євробондам у рублях: це може призвести до дефолту
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Виплати у доларах не змогли провести
У поясненні йдеться про те, що іноземний банк-кореспондент відмовив у виконанні доручень за єврооблігаціями з терміном погашення у 2022 році та 2042 році у загальній сумі $649,2 млн.
Конвертація в валюті буде можлива не раніше, ніж коли Росія поверне доступ до заморожених рахунків, тобто у разі зняття санкцій.
У Росії такі зобов’язання вважають «виконаними», проте у більшості випадків іноземні кредитори не визнають російську валюту як погашення валютного боргу. Росія може оголосити про технічний дефолт, у такому разі.
Деякі євробонди РФ передбачають виплати у рублях
Втім, як пише «Економічна правда», після хвилі санкцій у 2014 році внаслідок анексії українського Криму, Росія почала додавати у свої євробонди після 2018 року можливість виплати в рублях як альтернативу. Наразі не зрозуміло, чи містить її згадані випуски і чи погодяться власники боргу на таке погашення.
Напередодні Росії все ж вдалося викупити 72,4% своїх євробондів з погашенням 4 квітня за рублі.
Зовнішній борг РФ та її компаній сягає $150 млрд. При цьому виплатити їх для країни проблематично — західні санкції заморозили $350 млрд її золотовалютних резервів, що становить близько 60% їхнього обсягу.
Також повідомляється, що російський підсанкційний банк ВТБ здійснив купонні виплати в рублях власникам своїх внутрішніх субординованих облігацій, номінованих у доларах і євро.
Дефолт Росії
Росія вже була на межі дефолту 16 березня, коли країна мала здійснити виплату за купоном у доларах. Хоча багато факторів вказували на дефолт країни у цей день, РФ все ж змогла провести валютні виплати завдяки винятку з санкцій США, який діяв до 25 травня.
Але Мінфін США згодом вирішив закрити цю лазівку та заборонив Росії проводити доларові платежі за державним боргом із рахунків російських установ в американських банках.
Востаннє РФ оголошувала дефолт у 1998 році, а останній пропуск виплат за зовнішнім боргом був у 1917 році.
Коментарі - 9
Рейтинги — это же по сути отражение инвест привлекательности страны.
Кому-то Россия кажется привлекательной?
Тут больше Запад теперь нам должны за то, что этих мягкотелых бюрократов наша Ненька боронить. *** . Спасибо, что хоть начали оружие и деньги активнее давать.
Они все ждут сюжеты из Украины. Что обязательно должно случиться «Буча-2», чтобы они опять зашевелились?
Твари лицемерные. Особенно Германия.