Через напад Росії наша країна вже втратила понад $1 трильйон. Падіння ВВП становить 35%. Такі цифри озвучив прем'єр-міністр України Денис Шмыгаль, передає Інтерфакс-Україна.
Збитки від російського вторгнення перевищують $1 трильйон, а падіння ВВП 35% — Шмигаль
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Росія завдала нищівної руйнації інфраструктурі та економіці. Також варто враховувати й втрати у майбутньому.
«Збитки, розраховані непрямим способом, з урахуванням втрат у наступні роки — становлять понад трильйон доларів», — сказав Шмигаль.
Прем'єр також зазначив, що підрахунок поки що експертний, але збиток структурований.
Інфраструктурні втрати
За його словами, перша його складова — прямі інфраструктурні збитки. «Це те, що ми втратили внаслідок прямого руйнування — мости, дороги, житло, будівлі, але ці цифри щодня зростають. Зараз наша оцінка — близько $120 млрд. Якщо з урахуванням військової інфраструктури та інших цивільних витрат, то понад $270 млрд», — пояснив він.
Читайте також: Україна втратила майже $565 мільярдів через війну — Мінекономіки
Прем'єр-міністр уточнив, що для детального підрахунку створено реєстр втраченого майна, частина його працюватиме через «Дію», і кожна людина може зареєструвати втрати, завдані її домоволодінню.
«Ми матимемо точний, майже бухгалтерський облік усіх заподіяних збитків. Це стандартний підхід до подібних випадків», — зазначив глава уряду.
Падіння ВВП
Він додав, що друга складова — це підрахунок втрат української економіки.«Це падіння ВВП у розрахунку на місяці, коли ми продовжуватимемо бойові дії. Це недоотриманий прибуток і не вкладені інвестиції наших підприємств. За нашими розрахунками, ця сума становить понад $290 млрд», — сказав Шмигаль.
За його словами, третя частина — втрати, яких зазнала держава внаслідок зменшення ВВП у перспективі. «До війни у нас були плани, як зростатиме наша економіка. Тепер підприємства, які мають приносити державі доходи, зруйновані. Тому після війни, звісно, буде суттєве коригування», — констатував глава українського уряду.
Читайте також: Як повідомити про матеріальні збитки, завдані окупантами. Інструкція «Дії»
В інтерв'ю він оцінив падіння ВВП України у 2022 році на цей момент у 35% і більше.
За даними Держстату, у 2021 році ВВП України зріс на 3,4% після спаду на 3,8% у 2020 році, його номінальний обсяг становив близько $200 млрд.
Коментарі - 3
больше такого шанса чтоб вернуть свои територии не будет никогда, при мирном договоре мы не получим контрибуций, только победители имеют права. так что проглотить шантаж? требования путлера это ширма его желания уничтожить всех ураинцев.
Украина разве сейчас в каком то из блоков? может имеет ядерный статус? кто вы хотите чтоб гарантировал нам безопасность и целостность страны, врущие рашисты? или надо отказаться от армии и своих територий?
давайте все-таки делать то что успешно делали месяц и бить окупанта, больше давать возможности низшему командному составу совершать тактические действия на их усмотрение исходя из ситуации, создавать свои дрг для действий в тылу врага и бороться со шпионами на всех уровнях власти, особенно с имеющими доступ к секретной информации
Ну у вас же с рф мир-дружба, вот сами там и разбирайтесь, мы вам уже раз поверили и помогли: дали оружия на миллиарды+кучу помощей+ввели санкции от которых пострадали и сами, а у вас дружба, ну дружите…