На період воєнного стану порядок сплати земельного податку буде змінено. Про це повідомляє Державна податкова служба України.
ДПС пояснила, хто може не сплачувати земельний податок і оренду за землю в період воєнного стану
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Ухвалений 15 березня Верховною Радою «податковий» законопроєкт № 2120-ІХ передбачає, що власникам низки земельних ділянок тимчасово не треба буде платити земельний податок чи орендну плату за землю.
Такий пільговий період діятиме з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, і розповсюджується на наступні категорії ділянок:
-
розташовані на територіях, на яких велися або ведуться бойові дії;
-
розташовані на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації;
-
визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.
Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.
Після оприлюднення такого переліку, Податкова служба рекомендує власникам ділянок подати уточнюючі податкові декларації.
У таких деклараціях необхідно:
-
починаючи з березня 2022 року, податкові зобов'язання, які були задекларовані до сплати у раніше поданих податкових деклараціях, змінити та зазначити у розмірі «0», крім податкових зобов’язань за січень та лютий 2022 року.
-
у графі «Код пільги» варто зазначити номер Закону України: 2120.
Приклади заповнення таких уточнюючих податкових декларацій розміщені на веб-порталі ДПС.
Читайте також: Податкова революція під час війни: податки для ФОП зменшать удвічі
Коментарі - 3
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна». Шмигаль зазначив, що підрахунок поки що експертний, але збиток структурований.
«Збитки, розраховані непрямим способом, з урахуванням втрат у наступні роки — становлять понад трильйон доларів», — сказав він.
За його словами, перша його складова — прямі інфраструктурні збитки. «Це те, що ми втратили внаслідок прямого руйнування — мости, дороги, житло, будівлі, але ці цифри щодня зростають. Зараз наша оцінка — близько $120 млрд. Якщо з урахуванням військової інфраструктури та інших цивільних витрат, то понад $270 млрд», — пояснив він.
Він додав, що друга складова — це підрахунок втрат української економіки. «Це падіння ВВП у розрахунку на місяці, коли ми продовжуватимемо бойові дії. Це недоотриманий прибуток і не вкладені інвестиції наших підприємств. За нашими розрахунками, ця сума становить понад $290 млрд», — сказав Шмигаль.
За його словами, третя частина — втрати, яких зазнала держава внаслідок зменшення ВВП у перспективі. «До війни у нас були плани, як зростатиме наша економіка. Тепер підприємства, які мають приносити державі доходи, зруйновані. Тому після війни, звісно, буде суттєве коригування», — констатував глава українського уряду.