Кількість великих компаній, які переглядають свої стосунки з РФ через війну в Україні, зростає з кожним днем. Черговий перелік світових гігантів, які за останню добу ввели санкції проти країни-агресора, оприлюднив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
РФ залишилися без Xerox, Panasonic та сертифікатів безпеки для вебсайтів
Техкомпанії, які ввели обмеження проти росіян
- Slack почала видаляти робочі чати російських користувачів без попередження. Наприклад, це сталось із командою Сбербанку. Але поки що компанія не повідомляла про це офіційно.
- Indeed скасувала всі робочі місця на російських військових/державних підприємствах, зупинила свій російський сайт та замінила всі оголошення про пошук роботи на повідомлення про вторгнення в Україну.
- Xerox зупинила поставки з початку війни РФ проти України.
- Panasonic призупинила поставки в РФ.
- Citrix призупинила продажі та підтримку організаціям в РФ та Білорусі.
- NCR вийшла з ринку РФ.
- Ericsson призупинила свої поставки в Росію.
Читайте також: Які міжнародні компанії залишаються в Росії. А хто вже пішов
«Смерть https»
В Росії та Білорусі також перестали працювати основні компанії, які видають сертифікати безпеки SSL та TLS для вебсайтів, а саме — GeoTrust, Sectigo, DigiCert, Thawte, Rapid.
Михайло Федоров пояснив, що наявність сертифікатів означає, що ресурси надійно захищені і їм можна передавати свої персональні дані. Наприклад, надати реквізити картки, щоб вони вводилися автоматично, коли людина щось хоче придбати.
«Компанії більше не будуть випускати сертифікати для російських та білоруських сайтів та оновлювати наявні. Тому вони автоматично стануть небезпечні для всіх користувачів, а браузери по всьому світу їх будуть блокувати», — написав міністр.
За його словами, «фактично це означає смерть протоколу https» в Росії.
Читайте також: Хто і як заробляє на вмираючій економіці РФ: від нафти та акцій до ширвжитку
Коментарі - 9
«смерть протокола https в России»
И что собственно вас в этом поразило?!
Не будут обновлятся сертификаты безопасности,
значит не будет работать протокол https.
Это выделение российского сегмента сети в обособленный кусок со своими корневыми сертификатами которые не поддерживаются ничем кроме яндекс-браузера.
Я могу закрыть глаза на то что Вы, не будучи связанным с айти и уж тем более не понимающие того как работает TLS, слишком вольно оперирует словами. Но Федоров министр, причем не сельского хозяйства.
нормальный доступ к сайтам доменной зоны RU будет возможен
только при помощи Яндекс-браузера…
Либо умельцы склепают приблуду для автоматического добавления
в систему корневых сертификатов зоны RU.
Только не как мы думали — на базе физического отсоединения сети России от внешнего мира. А на базе изолированности их корневых сертификатов.
Если Яндекс-браущер ещё и выкинет из списка доверенных сертификаты «стран которые враждебны России» то прАстые рАсияне не смогут посещать ничего кроме своих.ру сайтов.
Конечно даже в этой ситуации есть лазейки, но… Обычный пользователь вряд-ли будет ими пользоваться.
российских пользователей и их интернет,
они уже всему миру показали свою неадекватность.
Лучше с россиянами не иметь ничего общего,
начиная со всемирной паутины…