За 5 днів (5−9 березня), що мали бути вихідними, обсяг операцій фізичних осіб з іноземною валютою не перевищив $17 млн. Про це свідчать оперативні дані НБУ. Попередня інформація була за 4 березня.
Валютні операції фізосіб зійшли нанівець
Чистий продаж— більше $15 млн
Цими «святковими» днями громадяни продали валюти на $16,5 млн, з них безготівковим способом — $13,4 млн. Як відомо, валюту можна продавати онлайн через банківські застосунки та у відділеннях банків та обмінних пунктах.
При цьому купівля валюти жорстко обмежена регулятором. Тим не менш, статистика зафіксувала такі операції на $1,3 млн, з яких $0,8 млн — це купівля готівки. Банки мають право продавати її у межах залишків у касі станом на початок війни. Саме цим пояснюється наявність котирувань на продаж валюти окремими банками.
За безготівковою купівлею можуть стояти технічні операції, наприклад, конвертаційні. Наприклад, розраховуючись у Польщі гривневою карткою, фізособа формально купує безготівкову інвалюту.
Підсумки лютого
За підсумками лютого чистий попит на інвалюту з боку фізосіб склав $353 млн. Це — значно більше, ніж у січні, коли чиста купівля склала $214 млн, але трохи менше, ніж у листопаді-2021. Тоді, за 3 місяці до війни, чистий попит на інвалюту з боку фізосіб становив $365 млн.
Коментарі