Маріуполь — це останнє велике місто, яке відокремлює ОРДЛО від окупованого Криму. Тож це важливий рубіж оборони для України, а також атаки для росіян. Але крім України, це місто важливе і для світової економіки, — написав у телеграм-каналі інвесткомпанії HUG'S її засновник та керуючий партнер Ерік Найман.
Чому Маріуполь важливий для глобальної економіки і до чого тут світова автопромисловість
Є один досить прихований і невеликий, але дуже важливий сектор — благородні (інертні) гази: гелій, неон, аргон, криптон, ксенон, радон. Ці гази використовуються на високоточних та складних виробництвах, таких як напівпровідники та космічна галузь", — нагадує Найман.
Сам ринок в 2021 році оцінювався у $41 млрд. А зростання до 2028 р. очікувалося на рівні 3,9% річних до $53,7 млрд. Ця індустрія є основою для більших секторів економіки. І Україна тут у лідерах із постачання у світі.
В Україні є три компанії:
- Cryoin Engineering із Одеси (завод зупинився 02 березня)
- UMG RT Gas з Києва
- INGAS з Маріуполя
Частка України у світових постачаннях за минулі роки становила:
- неон — 30% (у США до 90% українського неону!)
- криптон — 13−45%
- ксенон — 5−20%
«Збої в поставках хоча б одного з виробництв можуть порушити весь світовий ланцюжок виробництва. Під великим ударом знову перебувають напівпровідники. Раніше вони не могли впоратися із попитом. Але якщо ризики України реалізуються і виробництво благородних газів буде припинено, почнуться суттєві проблеми вже і з виробництвом чіпів. І насамперед під ударом знову глобальна автомобільна промисловість», — прогнозує Найман.
Читайте також: Глобальний дефіцит чіпів може тривати до 2023 року.
Коментарі - 1