Кіпр та Італія заявили, що не блокуватимуть відключення РФ від SWIFT. Про це повідомляє міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у твітері.
Відключення РФ від SWIFT: Кіпр та Італія не блокуватиме рішення
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Вилучення Росії з SWIFT зробить майже неможливим для фінансових установ пересилання грошей в країну або за її межі. Це серйозно вплине на російський бізнес з іноземними клієнтами і може завдати реальної шкоди економіці країни.
We did it. Cyprus confirmed it will not block the decision to ban Russia from SWIFT. Ukrainian diplomacy keeps working 24/7 to achieve important decisions and protect Ukraine from Russian invaders.
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) February 26, 2022
Хто підтримує Україну
Австрія
25 лютого на пресконференції канцлер Австрії Карл Нехаммер заявив, що його країна підтримує ідею від'єднання Росії від SWIFT, але за умови єдності у Європейському Союзі з цього питання.
Канада
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо повідомив у Твіттері, що Канада підтримує видалення Росії з платіжної системи SWIFT.
«Це відповідає нашому зобов'язанню покласти на Росію надвитрати, що ще більше ускладнить для президента Путіна фінансування його звірств», – написав Трюдо.
Additionally, Canada supports removing Russia from the SWIFT payment system. This is in line with our commitment to impose steep costs on Russia – which would make it even more difficult for President Putin to finance his brutalities.
— Justin Trudeau (@JustinTrudeau) February 26, 2022
Франція
25 лютого президент Франції Емманюель Макрон зателефонував президенту Володимиру Зеленському, щоб повідомити, що Франція підтримує від'єднання Росії від SWIFT як санкцію за вторгнення в Україну.
Італія
«Це початок нової сторінки в історії наших держав. Щойно Маріо Драггі в телефонній розмові підтримав відключення Росії від SWIFT, надання оборонної допомоги. Україна має стати частиною ЄС», — написав президент в твітері.
Це початок нової сторінки в історії наших держав 🇺🇦 🇮🇹. Щойно #MarioDraghi в телефонній розмові підтримав відключення Росії від SWIFT, надання оборонної допомоги. Україна має стати частиною #ЄС.
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) February 26, 2022
Відключення РФ
Раніше повідомлялося, що існує реальна ймовірність того, що Європейський Союз може відрізати Росію від SWIFT, високобезпечної платіжної мережі, яка з'єднує тисячі фінансових установ по всьому світу.
«Високопоставлені джерела в ЄС повідомили CNN, що у країнах-членах існує розрив між такими країнами як Польща, Естонія, Латвія та Литва, які хочуть відключення від SWIFT як частину пакету санкцій, який буде оголошено пізніше.
Читайте також: Зеленський закликав країни ЄС повністю ізолювати Росію, відключити її від SWIFT та ввести нафтове ембарго
А також такими країнами, як Німеччина, Італія, Угорщина та Кіпр, які мають міцніші економічні зв'язки з Росією та не хочуть, щоб SWIFT включали до нових санкцій", — повідомлялося раніше.
Раніше «Мінфін» писав, що президент США Джо Байден заявив, що відключення Росії від SWIFT — це «не той напрямок, в якому решта Європи хоче зараз йти».
За словами Байдена, відключення країни від SWIFT, захищеної мережі, що поєднує тисячі фінустанов по всьому світу, завжди буде можливою опцією, але «зараз, це не та позиція, яку хоче займати решта Європи».
У грудні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що західні партнери Києва розробляють низку санкцій проти Росії на випадок нової агресії проти України, зокрема «ядерний варіант» — відключення від платіжної системи SWIFT.
Коментарі - 5
Це буде потужним фінансовим ударом по російських інвесторах.
Німеччина заморозить російські активи, до яких входить, зокрема, «Газпром», що мають у ФРН активи на суму близько 25 млрд євро. Загалом заморозка пошириться на російські інвестиції, цінні папери та банківські рахунки у ФРН.
Про це повідомило видання Der Spiegel.
За його інформацією, одним із найбільших російських інвесторів у ФРН є «Газпром». Він володіє акціями німецьких операторів газових мереж через дочірню компанію у Берліні.
Видання зазначило, що лише за 2019 рік російські компанії та приватні особи вклали до Німеччини прямі інвестиції у розмірі 8,9 млрд євро. Проте у підрахунках не враховувалася нерухомість, яка належить росіянам.