Світ все ще розглядає жахливу війну, як локальний конфлікт, який не впливає на глобальну економіку, пише в фейсбук засновник First Kyiv Investment Club Іван Компан. На його думку, це можна вважати індикатором того, наскільки ефективні санкції проти Росії.
Падіння ринків на фоні війни можна не очікувати
«Наразі важко повністю оцінити вплив санкцій — добре що вони є, але цього зовсім недостатньо. Вчора американський ринок акцій не те, що не впав, а навіть виріс, хоча амплітуда коливань була дуже високою. Cьогодні ф'ючерси червоніють, але нічого драматичного. На мій погляд, це індикатор того, що світ все ще розглядає жахливу війну, як локальний конфлікт, який не впливає на глобальну економіку. Можемо скільки завгодно обговорювати, чи досягнуть санкції своєї мети, але ринок, як завжди, найкращий індикатор того, що відбувається», — вважає Іван Компан.
Компан звертає увагу, що, за словами заступника радника Білого дому з міжнародної безпеки Дейліпа Сінгха, план щодо санкцій є широкомасштабним, але поступовим і має бути узгодженим з европейськими союзниками. «Люди повинні зрозуміти, що ми не ковбої, які накладають вибіркові санкції на решту світу», — заявив Сінгх.
На думку Компана це свідчить про те, що, швидше за все, санкції не торкнуться ні нафти, ні газу. Більше того, офіційний Вашингтон вважає, що «це буде жахливою помилкою, якщо Росія намагатиметься перетворити поставки нафти та газу на зброю».
За таких умов, вважає експерт, все обмежиться фінансами та новітніми технологіями. А тому, падіння ринків на фоні війни можна не очікувати. На цьому фоні інфляція і те, що зробить ФРС у глобальному масштабі грає більш суттєву роль.
Як повідомляв «Мінфін», США ввели нові санкції та експортні обмеження проти РФ. «Я запроваджую нові потужні санкції та експортні обмеження проти РФ. Це створить великі витрати для російської економіки відразу з часом. Ми навмисно структурували їх таким чином, щоб вони вплинули на Росію і мінімально позначилися на США і союзниках», — заявив президент США Джо Байден.
Коментарі