Майже 4% «китових балансів» контролюють злочинці. Згідно з новим звітом аналітичної компанії Chainalysis, ці гаманці разом володіють криптовалютою на суму понад $25 млрд, пише ForkLog.
Майже 4% «китів» отримали частину своїх коштів з незаконних джерел — дослідження
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
У Chainalysis віднесли до «кримінальних китів» всі приватні гаманці, які отримали понад 10% утримуваних ними коштів з незаконних джерел. Аналітики виявили 4068 подібних адрес, що становить 3,7% від загальної кількості криптовалютних китів.
За даними компанії, 1374 таких гаманців отримали від 10% до 25% утримуваних коштів з незаконних джерел. На балансах 1361 кита частка нелегальних коштів становила від 90% до 100%.
Джерело: chainalysis
«Даркнет-ринки є найбільшими джерелами незаконних надходжень кримінальних китів (37,7%). На другому місці — шахрайство (32,4%), на третьому — крадіжки (24,3%)», — йдеться у звіті.
2021 року злочинні адреси отримали рекордні $14 млрд. Проте станом на кінець року ці баланси оцінювалися в $11 млрд. Левова частка коштів — 93% або $9,8 млрд — припадала на вкрадені активи.
Читайте також: «Висмикування килима» та фішинг: як крадуть гроші у любителів криптовалют
У Chainalysis зазначили, що продавці та адміністратори даркнет-ринків схильні довше за інших злочинних суб'єктів зберігати свої активи. Гаманці з вкраденими коштами, навпаки, намагаються якнайшвидше позбутися криптовалюти.
Джерело: chainalysis
Аналітики також наголосили, що за всіма категоріями злочинних балансів спостерігається загальна тенденція — час зберігання коштів скорочується. Це пов'язують із посиленням тиску з боку правоохоронних органів.
Нагадаємо
8 лютого Міністерство юстиції США оголосило про розкриття найбільшої в історії крадіжки криптовалюти. Міністерство конфіскувало біткоїни на рекордну суму у $3,6 мільярда у подружжя, яке, ймовірно, зламало в 2016 році біржу Bitfinex.
Читайте також: Рада знову легалізувала віртуальні активи. Пропозицію Зеленського підтримали (оновлено)
Хакери з Північної Кореї в 2021 році здійснили щонайменше сім кібератак на криптовалютні платформи, викравши цифрові активи на суму близько $400 млн.
Коментарі - 11
А экстрасенсы знают когда умрёт Путин.
Каким боком внимание спецслужб к двум миллиардам в криптовалюте к опубликованному и обсуждаемому нами «аналитическому исследованию» частной конторы?
Речь идёт лишь об адресах, а не о происхождении фиата за который потом были куплены криптомонеты — это данная контора отследить вообще не в состоянии.
Потому что о нём сообщило агенство Chainalysis?