Південна Корея уважно слідкує за дипломатичною кризою навколо України та намагається оцінити її вплив на ціну енергоносіїв та ланцюги поставок, повідомив в інтерв'ю CNBC міністр торгівлі Південної Кореї Йо Хан-ку.
Криза поставок може загостритися в разі ескалації конфлікта з РФ — міністр Південної Кореї
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
За словами міністра, Південна Корея уважно стежить за стрибком цін на енергоносії, адже 92% потреб країни в енергії забезпечуються імпортом. Він також попередив, що ескалація конфлікту може вплинути на ланцюги поставок у виробництві. Але Корея вживає заходів для зменшення цього ризику, завірив міністр.
«Ми намагаємося ідентифікувати всі ці критичні матеріали, які можуть розірвати наші ланцюги поставок. Так, наприклад, якщо ми покладаємося на одну або дві країни у постачанні критичної сировини, це може бути вразливістю,» — заявив він.
Південна Корея також намагається розробити «систему раннього попередження», яка попереджала б про ризики для деяких із цих ключових матеріалів. За словами міністра, така система дозволить уряд заздалегідь вживати заходів для протидії потенційному ризику. Він додав, що схожу систему можна розробити і для інших країн.
Читайте також: Від євробондів до сировини: як загострення конфлікту з Росією вплине на різні активи
Як подолати кризу напівпровідників
Йо зауважив, що для подолання кризи напівпровідників потрібна буде міжнародна співпраця. Зараз у виробництві чипів домінують корейський Samsung та тайванський TSMC.
«Ми віримо, що одна країна не може володіти всім ланцюгом поставок, ні у напівпровідниках, ні у будь-якій іншій галузі», — заявив міністр.
Він наголосив на важливості міжнародного співробітництва для критично важливих ланцюгів поставок в галузях напівпровідників, батарей та електромобілів. Міністр додав, що Південна Корея працює над «мережею партнерств» у цих критично важливих секторах.
Читайте також: Геополітична напруга між Заходом та РФ через Україну залишається у фокусі ринку
Коментарі - 1