Професійні інвестори продовжують скорочувати частку в акціях технологічних компаній. Чисті вкладення в техносектор впали до найнижчого рівня з серпня 2006 року, показало лютневе опитування керуючих фондами, проведене Bank of America з 4 по 10 лютого. Про це пише РБК.
Інвестори скоротили позиції в акціях бігтеху до мінімуму з 2006 року
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
В опитуванні взяли участь понад 300 керуючих фондами з активами на загальну суму $1 трлн.
Вкладення в акції падають
За останній місяць вкладення в акції технологічних компаній впали до мінімуму майже за 16 років, оскільки інвестори готуються до агресивного посилення політики ФРС, пише Bloomberg.
Вищі відсоткові ставки є негативними для дорогих акцій технологічних компаній, які оцінюються з урахуванням очікувань майбутнього зростання. При цьому, вкладення в акції банків та енергетичних компаній зросли до максимального рівня з 2005 року.
Загалом частка вкладень в акції впала з 55% у січні до 31% у лютому. Близько 30% опитаних інвесторів очікують негативної динаміки на ринку акцій у 2022 році через побоювання підвищення відсоткових ставок центробанками та уповільнення зростання економіки.
Читайте також: Майже 70% інвестменеджерів вважають, що клієнти не повинні мати криптовалюту — опитування
При цьому 40% учасників опитування вважають, що найбільшу прибутковість у 2022 році принесуть акції компаній з країн, що розвиваються.
Опитування керуючих фондами BofA показало, що інвестори накопичують гроші. Рівень готівки в портфелях зріс з 5% до 5,3%, що стало максимальним значенням із травня 2020 року.
Професійні інвестори відзначили так звані хвостові ризики (tail risks), що мають дуже рідкісні події з руйнівними наслідками. Посилення грошово-кредитної політики центральними банками залишається головним ризиком для світових ринків третій місяць поспіль, показали дані лютневого опитування. На цей ризик зазначили 41% учасників опитування.
Також читайте: Інвестори готові брати більше ризику. Головні події на ринках 15 лютого
На другому та третьому місцях — ризик розгону інфляція (23%) та крах міхурів активів (11%), а на четвертому — розвиток рецесії у світовій економіці (8%).
Геополітична напруга у Східній Європі серед ризиків зайняла п'яте місце (7%).
Найближчим часом творці сайту «Мінфін» за підтримки інвесткомпанії Dragon Capital представлять приватним інвесторам додаток Multi Invest.
З його допомогою можна буде інвестувати в акції іноземних компаній, біржові фонди (ETF), криптовалюту та облігації внутрішньої держпозики.
Коментарі - 1