У 2021 році обсяг угод зі злиття та поглинання (M&A) у криптовалютній індустрії досяг $55 млрд порівняно з $1,1 млрд роком раніше. Зростання показника склало 4846%, це випливає зі звіту аудиторської компанії PwC. Про це повідомляє ForkLog.
Обсяг угод злиття та поглинання у криптоіндустрії за рік зріс майже на 5000%
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Середній розмір угод M&A також збільшився — з $52,7 млн до $179,7 млн. Фахівці PwC зазначили, що це сталося багато в чому завдяки 10 найбільшим угодам у галузі з оцінкою понад $1 млрд.
У розрізі географії найбільша кількість угод укладена в Північній та Південній Америках — 51% від загального показника 393. Проте за сукупною вартістю лідером виявився регіон Європи, Близького Сходу та Африки (EMEA) із сумою $25,5 млрд.
Загальний обсяг залучених компаніями із криптоіндустрії коштів у 2021 році становив $34,3 млрд у 1552 угодах. Роком раніше зафіксовано показники $4,6 млрд та 616 відповідно.
74% ($22, 4 млрд) від загального обсягу фінансування припали на криптокомпанії, що базуються на американському континенті.
Читайте також: Минулого року криптоіндустрія в Україні зросла вп'ятеро — заступник голови Мінцифри
Експерти PwC вважають, що у 2022 році консолідація у криптопросторі продовжиться. При цьому вони не впевнені у популярності угод злиття зі SPAC, бум яких спостерігався у 2021 році.
Також у компанії очікують продовження тренду на зростання венчурних інвестицій, оскільки за рік з'явилося 49 спеціалізованих фондів, а загальна кількість націлених на індустрію великих інвесторів досягла 500. Драйвером тут продовжать служити сектори DeFi, NFT та метавсесвітів. Але збільшення кількості угод M&A у цих сегментах не відбудеться через їхню незрілість, вважають експерти.
Коментарі