Через дефіцит на сировинному ринку найближчі ф'ючерси дуже дорогі. Це нетипово і свідчить, що покупці готові переплачувати, щоб негайно отримати товар. Джефф Каррі, керівник відділу сировинних досліджень у Goldman Sachs, заявив в ефірі Bloomberg TV, що він ніколи не бачив подібного, передає РБК.
«Закінчилося все»: у Goldman Sachs описали ситуацію із сировиною у світі
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Аномальний попит
Криві ф'ючерсів на кількох ринках торгуються за цінами на найближчі контракти вище, ніж на ф'ючерси з більш віддаленим постачанням. У звичайній ситуації буває все навпаки.
«Я займаюся цим уже 30 років, і ніколи не бачив таких ринків. У нас закінчилося все, будь то нафта, газ, вугілля, мідь, алюміній, можете назвати що завгодно, у нас все закінчилося», — наголосив Каррі.
Нафта на максимумах
Ситуація з ф'ючерсами на нафту Brent повністю підтверджує цю думку, свідчать дані торгів на біржі ICE. Вартість бареля нафти цієї марки на торгах 4 лютого перевищила рівень $93 уперше з 6 жовтня 2014 року, а з початку року Brent подорожчала на 20%.
Читайте також: Brent до $100 за барель: Morgan Stanley змінив власну оцінку за ціною нафти
Зростання цін на нафту відбувається на тлі дефіциту пропозиції та відновлення попиту на пальне у світі. Також нафтовому ралі сприяє геополітична напруженість у Східній Європі та на Близькому Сході, що несе ризики перебою постачання.
Що відбувається з іншою сировиною
Згідно з даними, зібраними Bloomberg, ф'ючерси на дизельне паливо перебувають у найсильнішій беквордації з 2008 року. Усі шість основних промислових металів (мідь, алюміній, нікель, свинець, олово та цинк), що торгуються на Лондонській біржі металів (LME), наприкінці минулого року також перейшли у стан беквордації, що востаннє спостерігалося у 2007 році.
Беквордація — ситуація на ринку ф'ючерсів, при якій ціни на товар з негайною поставкою виявляються вищими за котирування за ф'ючерсними контрактами, а ціни на ф'ючерси з найближчими термінами вищі за котирування далеких позицій.
Коментарі - 7
П.С. Бєнзоколонка — паде.