Вівторок пройде дуже динамічно на валютному ринку. Вчорашнє продовження поступового зміцнення гривні позначиться на поведінці учасників торгів досить двояко.
Курс долара у вівторок: купувати валюту зараз чи все ж таки почекати
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
З одного боку — активізуються ті покупці, хто захоче скористатися цією ситуацією та купити дешевшу валюту. У поєднанні покупками валюти великих місцевих клієнтів, операціями «дочок» іноземних компаній з виводу дивідендів і нерезидентами, що виходять з ОВДП — це додасть попиту на міжбанку.
Крім цього, і активні покупки Нацбанку (вчора на ринку з'являвся чотири рази) — частково «вилучають» надлишок долара на торгах та скорочують шанси гривні на подальше суттєве зміцнення.
З іншого боку — завжди в такій ситуації знаходяться клієнти, які намагаються дочекатися «дна» після просідання котирувань і починають відкладати свої заявки з метою його дочекатися. І це знижує тиск на курс гривні під час торгів.
Ось ці суперечливі почуття клієнтів — купити зараз і не ризикувати, або все ж таки спробувати це зробити подешевше і почати чекати найкращого курсу — сьогодні дуже сильно психологічно впливатимуть на поведінку міжбанку.
Окрім цього, сьогодні новий аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. На момент написання статті чиновники анонсували розміщення облігацій у гривні без обмежень на 105, 343, 434, 735, 994 та 1932 дні, а також доларові папери на 603 дні. І поки що ці пропозиції не коригували.
За нашим прогнозом, 8 числа Мінфін зможе розмістити гривневі ОВДП з прибутковістю від 11,5% до 13,75% річних, залежно від їхніх термінів. А за доларовими паперами прибутковість буде до 4% річних.
Загальний обсяг продажу на аукціоні всіх облігацій становитиме від 3,7 до 8,5 млрд грн, залежно від того, як активно продаватимуться валютні папери. Провідну роль серед покупців гратимуть місцеві держбанки та банки з приватним українським капіталом. Особливо за короткими паперами у гривні з терміном погашення 105 та 343 днів.
Це також позначиться на поведінці міжбанку 8 і 9 лютого, хоча і глобально не підстрахує гривню.Нерезиденти, як і раніше, виходять з українських паперів через майбутні весняні зміни політики ФРС США і, можливо, ЄЦБ.
Сьогодні продовжиться протистояння великих покупців та продавців у частині «боротьби» за курсовий тренд. І як і вчора — день на міжбанку «зроблять» великі гравці, «дочки» іноземних компаній, нерезиденти та НБУ.
За прогнозами Мінфіну статистика торгів у вівторок складе до 480−650 угод при загальній сумі операцій у межах до $170−250 млн.
Але якщо дивитися стратегічно, то ми особливо не розраховували б на глобальне зміцнення позицій гривні до рівня осені минулого року, оскільки Нацбанк фактично щодня поки що викуповує надлишок пропозиції на торгах. І продовжить це робити й надалі — йому треба збільшувати резерви для поповнення січневих втрат ЗВР.
А це означає, що особливого перевищення пропозиції валюти на міжбанку незабаром не буде і просідання котирувань поступово закінчиться. Певне ситуативне невелике просідання курсу ще можливе, але ми не впевнені, що воно буде особливо суттєвим.
Крім цього, не слід забувати, що після періоду бюджетних платежів у клієнтів настане час виплат відшкодувань ПДВ, що вже спрацює проти гривні.
Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» 8 лютого будуть у межах: долар — коридор 27,80 — 28,10 грн, євро — коридор 31,70 — 32,00 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 27,70 — 28,15 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній до 15−20 коп., а в касах банків близько 20−25 коп.
Євро: у банках, як завжди, широкий коридор від 31,60 до 32,20 грн при спреді до 30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — вужчий коридор від 31,65 до 32,05 грн при спреді в 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,75 — 27,90 грн і продаж 27,95 — 28,15 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,80 — 27,86 грн та продаж 27,90 — 28,00 грн.
Коментарі - 55
В понедельник очень часто гонят курс в одну или другую сторону, вчера НБУ почти целый день откупал и откупал, это не дало возможности курсу резко просесть. Я говорил ранее, НБУ не будет давать проваливать резко курс, этот курс пока выгоден власти с учетом ситуации, да и откупить НБУ хочет все то, что продал по 28,40+. Риски внешние никуда не пропали, НБУ будет и далее сглаживать резкие колебания.
Утром сегодня достаточно оживленный день, покупателей и продавцов много, такого уж резкого перевеса с одну или другую сторону нету, как вчера. Возможно часть выжидавших покупателей вышла, которые выводят дивиденды/нерезы с ОВГЗ; опять же такие объемы не такие уж большие, валюты также полно и они их без проблем должны накормить, курс немного ниже 28,00 многим уже понравился.
Аукцион ОВГЗ думаю опять ноль влияния, возможно перевложат то, что выпало с прошлой недели, но тут на все воля МинФин, который может не захотеть повышать ставку, так как нет острой потребности.
Будут периоды остановок, кто-то опять мечтает о 28,50, но это вряд ли без реальных действий и провокаций со стороны РФ, но думаю и 27,50 резко не дадут пойти, НБУ будет откупать жестко.
Похоже сегодня вышло много покупателей под просевший курс, нужно их «насытить», это нормально.
Доллар 27,96 +/- 7 коп.
Евро 31,86 +/- 15 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/183388/
А сейчас что? Объемы рынка как раньше с бодуна между праздниками. Постоянные скачки курса, все закладывают риски в цену. На сегодня к примеру курс доллара в турфирмах заложен 29.2−29.5. На импорте техники меньше 29 тоже не встретишь. Даже при относительно стабильном курсе в прошлом году меньше 50 копеек риска никто не закладывал. В 2013 на риски закладывали 5−7 копеек. А потом все удивляются, что это вдруг всё дорожает быстрее доллара? Да потому, что куда не плюнь везде импорт, а где импорт там и риски, которые должен оплатить покупатель.
Серйозно???)) А що тут поганого в тому що НБУ злив мільярди доларів просто так?)) Без ніякої користі для країни?
Та з такою логікою співчуваю вашій сім'ї)))
А вот с приходом новой власти в 14 м сразу спустили больше 12 лярдов за один год. Тогда и слилсь, и замычали, что поддерживать уже ничего не будем. На самом деле уже незачто было, ЗВР быстро таял. Вот и в конце года отпустили курс и он сразу пошел на взлёт, а заплатили за это всё как всегда обычные граждане.
В 14му війна почалася! З усіма витікаючими з цього наслідками!
з сказаних Вашми слів, напрошується висновок ніби Янукович з Азаровим були кращі ніж нова влада яка прийшла після революції…
Тільки ситуація була інакша у нової влади… Війна. Анексія. Окупація.
А цифри про 6 мільядів витрачених і про 12 мільярдів спущених — звідки брали?
Золотовалютні резерви:
на 31.12.2010 — 34 576,00 мільйонів доларів
на 28.02.2014 — 15 462,32 мільйонів доларів
Лютий 2014 — це той місяць, в якому люди на майдані загинули… Небесна сотня.
19 мільярдів з ЗВР просрали за часи Азарова і Януковича…
Для получения выгоды важна не стоимость валюты, а отношение размера колебаний к спреду.
во-2 ра*ом пол страны поставили. присели на все потоки
3. з\в резерв с 35 ярдов упал на 7
4. тарифы на газ для населения взлетели в 4 раза (газ!)
5. цена на газ с 250 улетела на 1,500 убитых енотов
6. янычар украл у государства более $100 млрд
так что с кармана твоего он откупал) шутник ты наш
последствия чего мы все прекрасно знаем, 14 год нам это продемонстрировал
и статистику свою за «12 год знаешь куда можешь деть
«Патриотов» накормили дорогой валютой и теперь откупят подешевле. Разницу в бюджет.
А все почему? Потому что не играй против своего государства. Проиграешь
Якщо продає - то потрібно теж продавати. Якщо купує - то теж купувати.
злязь з боярышника.