Міністерство фінансів України провело викуп приблизно 10% єврооблігацій із погашенням у вересні 2022 року, внаслідок чого їх обсяг в обігу скоротився до $912 млн. Про це йдеться у повідомленні міністерства, передає Інтерфакс-Україна.
Мінфін викупив 10% єврооблігацій з погашенням у вересні 2022 року
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
«Міністерство фінансів України провело кілька операцій зворотного викупу ВВП-варантів, в результаті… станом на 4 лютого 2022 року Міністерству фінансів належить близько 20% загальної номінальної суми цінних паперів», — йдеться у документі.
Міністерство наголошує, що такі операції з активного управління держзобов'язаннями у сприятливих ринкових умовах передбачені Середньостроковою стратегією управління держборгом України на 2021−2024 роки та спрямовані на згладжування профілю обслуговування боргу та зниження пікового навантаження на держбюджет. Кошти на викуп ВВП-варантів також передбачено у держбюджеті, додало відомство.
Читайте також: Аналітик RoboForex: нерезиденти продали ОВДП на 13 млрд грн
«Міністерство фінансів наразі не має наміру перепродувати цінні папери, прив'язані до ВВП», — зазначається у повідомленні, згідно з яким викуплені єврооблігації були анульовані.
Що таке ВВП-варанти
Варанти, або інструменти відновлюваної вартості (VRI) — це боргові папери, які інвестори отримують замість списаної частини боргу. Виплати за варантами прив’язані до темпів зростання економіки. Тобто якщо економіка країни не росте або росте повільніше, ніж зазначено в угоді з кредиторами, то держателі варантів не отримують виплати.
Читайте також: Україна викупила ВВП-варанти на $170 мільйонів
Українські ВВП-варанти були випущені в рамках реструктуризації держборгу у 2015 році замість єврооблігацій на номінальну суму $3,2 млрд і не є частиною держборгу країни.
За правилами варантів, Україна не платить кредиторам, якщо економіка зростає повільніше, ніж 3%. При зростанні ВВП від 3% до 4% на рік кредитори можуть розраховувати на 15% цього одного відсотка зростання.
Читайте також: ВВП України зріс на 5,9% в 4 кварталі
Коментарі - 6
Перемога в чистом виде. Только по одной операции получить помощи (безвозвратной) только от МВФ на 2,7 млрд. долл. пустить порядка 10% от суммы помощи на выкуп 10% варрантов увеличив при этом объем ОВГЗ в обращении (за год) на 60 млрд. и на следующий год заложить в бюджет прирост теперь уже на 160 млрд. И это все на фоне массового бегства нерезов с рынка. Перемога в чистом виде, да!
На соотношение госдолга к ВВП в июне 2008 года, глянь.