Історія свідчить, що ріст так званого «індексу страху» протягом семи сесій поспіль — це сигнал, що настав час ставити проти нього, пише Bloomberg.
Інвесторам час ставити проти «індексу страху» — Bloomberg
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Індекс волатильності Чиказької біржі опціонів VIX, більш відомий як «індекс страху» лише десять разів за останні 20 років піднімався стільки сесій поспіль. В дев’яти попередніх випадках, інвестори, які шортили індекс отримали прибуток близько 19% за 20 днів, свідчать зібрані виданням дані.
Цього разу ріст VIX спостерігався з 18 січня по 26 січня — дня, коли ФРС оприлюднида результати своєї останньої зустрічі. 27 індекс впав, сигналізуючи більшу впевненість інвесторів та зменшення тривоги щодо ставок та дохідності.
Кінець волатильності
«Яструбиний» поворот ФРС у боротьбі з інфляцією викликав розпродаж акцій через тривогу щодо скорочення стимулів і ризику повільнішого економічного зростання. Деякі стратеги з Уолл-стріт вважають, що настав час викупати провал, що зазвичай призводить до спаду волатильності.
Читайте також: Жити на відсотки. Інвестуємо в індекс страху VIX. Як купити волатильність (відео)
«Ринки можуть продовжити падіння, але ми очікуємо того самого від волатильності. Ринок втомився від неї», — коментує Майкл Первз, головний виконавчий директор Tallbacken Capital Advisors LLC.
Технічний аналіз дає схожу картину
Технічний аналіз показує схожий результат: 26 січня коефіцієнт пут/колл VIX сягнув найвищого рівня з жовтня 2021, за даними Кріса Мерфі, стратега з деривативів Susquehanna International Group. Це може бути «піком» вважає він.
Експерт додав, що схожий аналіз для S&P 500 дає позитивні сигнали. Індекс закривався на значеннях, вищих ніж цього тижня 16 разів, і 13 з них він виростав вже через місяць. Середній прибуток при цьому складав 4,2%, повідомив Мерфі.
Читайте також: Позитивні дані щодо ВВП не вберегли фондовий ринок США від зниження
Коментарі