Теза про те, що девальвація гривні відбувається суто з політичних та військових причин на страхах нерезидентів про початок війни з РФ — сьогодні повністю підтвердилася.
Долар злітав вище 29 гривень: танці навколо курсу і чому ринок потім різко розвернувся
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Сам по собі день на валютному ринку був дуже напруженим. Вже до 15 години обсяг торгів перевищив $300 млн. Іноземці продовжували скуповувати валюту, а «танці» навколо психологічного рівня 29 гривень за долар тривали практично майже весь день.
Нацбанк із самого ранку продавав долар у вже відпрацьованому форматі запиту кращого курсу та починав із рівня 28,95 і вище. Напруга зростала. Ажіотажу не було, але й позитиву не спостерігалося.
У першій половині сесії четверга долар неодноразово тестував поріг у 29 гривень (готівковий ринок ж ще з самого ранку вже поставив цінники продажу вище цієї позначки) і до обіду остаточно на ньому закріпився і навіть пішов вище.
Але щойно у ЗМІ з'явилася заява МЗС РФ про неприпустимість воєнних дій між Україною та Росією — ситуація кардинально змінилася. Причому як на українському міжбанку, так і на міжнародних майданчиках.
У нас гривня швидко повернулася до рівнів нижче 29 гривень за долар, а покупців валюти поменшало. На зовнішніх ринках — різко подешевшало золото до рівнів нижче за $1800 за унцію, почав швидко зростати рубль, йде певна корекція і по парі євро/долар, а також і на сировинних та фондових ринках.
Зрозуміло, що розслаблятися не треба — слова словами, а важливими є реальні дії Росії, але загалом аналітики відзначають певний спад напруженості. І це добре.
Хід торгів:
Попит перевищував пропозицію практично всю першу половину сесії і курс неодноразово тестував рівень у 29 гривень за долар.
Вже до 11 години його котирування злетіли відразу з ранкових 28,805/28,825 до 28,95/28,97 гривень. А НБУ був змушений вийти на ринок із продажем долара у форматі запиту кращого курсу і продавав порційно долар уже фактично всю активну фазу торгів. Починав продавати регулятор із рівня 28,95 гривень і вище. Але це лише частково стримувало зростання котирувань.
Незважаючи на дії Нацбанку — курс ріс і до 12 годин сягнув позначки 28,97/28,99 з періодичними пробиваннями рівня в 29 гривень.
А до обіду долар остаточно закріпився на позначці вище за цей психологічний поріг у межах котирувань 29,00/29,02 і протримався в межах коридору 29,00−29,01/29,02−29,05 майже до 15 годин.
Але потім на новинах ЗМІ ринок швидко змінився. Покупці різко знизили свої запити за сумами, а продавці стали поспішати закрити свої угоди на побоюваннях просідання курсу долара.
У підсумку до 16 години валюта просіла до 28,95/28,97 гривень, а завершилася сесія вже на позначці 28,90/28,92. Причому останні угоди проходили навіть нижче — у межах 28,88 гривень.
Психологічний настрій учасників ринку за перспективами нацвалюти на кінець дня помітно покращився.
Головні події 27 січня на валютному ринку:
1) Долар із ранкових стартових 28,805/28,825 з початку злетів до рівнів вище 29 гривень, а потім різко просів до 28,90/28,92 до кінця дня. Деякі угоди під кінець сесії проходили навіть по 28,88 гривень.
2) Нацбанк вже з ранку вийшов на торги із запитом кращого курсу і продав долар у вибірковому режимі майже до самого закінчення активної частини сесії. Продавав, починаючи з рівня 28,95 гривень і вище.
3) Довідковий курс долара на 12:00 у четвер знаходився на позначці 28,9746 гривень, а офіційний курс на 28 січня 2022 року встановлено на рівні 28,9879 гривень за долар.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний додаток в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Коментарі - 36
Dziekje bardzo panu. Tylko z banku
Тогда еще одна новость
Блумберг сообщает! Что на фоне возможной агрессии России и на фоне всемирного подорожания продуктов питания, в Украине на сельхоз рынках подорожали семечки, средняя оптово -розничная цена на стакан продукта подорожала на 1 -2 гривны. Некоторые продавцы закрывают свои представительства на рынках и в срочном порядке эвакуироваются по месту постоянного жительства… Если такая ситуация продолжится, возможен острый дефицит семечек.
Алексей, а что это Вы там энергетическим экспертом еще на каком то канале подрабатываете, говорят?
Вам что, с нами уже здесь не интересно?
Да и ссылочку могли бы кинуть на посмотреть .
А то как-то нехорошо получается — мы все здесь, а Вы где-то там.))
https://www.youtube.com/watch?v=r4-aj3-H9ro. Если Вы не будете ерничать, а внимательно посмотрите эти ролики, то думаю Вы найдете для себя много полезного.
Вот как раз то и не угадали.
Ерничания и в помине не было. Вы как какие то обывательские разговоры — ссылки постите, а вот на это (мне лично весьма интересное) то нифига анонса не дали. Как так?
Вот я и решил Вам это сказать.
==============
Спасибо за ссылку.
==============
Давайте анонс плз в следующий раз
Ситуація аналогічна. Буратіно. Золоті монети. Поле «в стране дураков» на якому потрібно закопати золоті монети, і ждати поки виросте дерево…
І два жуліка які співають «покуда есть на свете дураки…»