У банку вважають, що спроби влади Китаю стримати розповсюдження омікрону можуть вдарити по споживчих витратах та сповільнити відновлення економіки, повідомляє CNBC.
Morgan Stanley погіршив прогноз росту ВВП Китаю через омікрон
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Розповсюдження більш заразного омікрон-штаму робить зусилля влади Китаю з мінімізації захворювань на covid-19 економічно невигідними, пояснила виданню стратег банку з цінних паперів Китаю Лора Ван
Водночас економіка та експорт решти країн повертається до свого доковідного стану, позбавляючи Китай конкурентної переваги, яку він мав раніше, додала вона.
«Під найбільший тиск потрапить особисте споживання, адже жорсткіші правила щодо соціальної дистанції та локдауни в окремих регіонах можуть стати неуникними», — прогнозують аналітики Morgan Stanley.
У січні Morgan Stanley знизив свій прогноз росту ВВП Китаю за перший квартал з 4,9% у річному вимірі, до 4,5%. Прогноз на весь рік банк залишив без змін на рівні 5,5%.
Читайте також: Омікрон може сповільнити відновлення китайської промисловості
Незважаючи на погіршення прогнозу, Morgan Stanley припускає, що економічному відновленню країни може посприяти лібералізація монетарної політики.
Ріст акцій теж сповільниться
Morgan Stanley рекомендує з обережністю підходити до китайських акцій. Серед основних факторів ризику банк називає «ріст невизначеності через розповсюдження Омікрону материковим Китаєм та ризики дефолту на ринку нерухомості».
«Ми очікуємо ще більшого погіршення консенсусного прогнозу щодо прибуткуів. На нашу думку, інвестори все ще оцінюють корпоративні прибутки надто оптимістично», — вважає Ван.
Вона надає перевагу «акціям A» перед індексом MSCI China у 2022. Акції A — це номіновані в юанях акції компаній материкового Китаю, що торгуються на китайських фондових біржах у Шанхаї та Шеньчжені.
Читайте також: JPMorgan назвав 3 найкращі китайські акції на 2022 рік
Банк очікує, що індекс CSI 300 сягне 5 250 до кінця року, а MSCI China за той же період — 95. Зараз CSI 300 торгується на рівні 4 680, впавши на 5% з початку року. Індекс MSCI China, який вважається еталонним, торгується близько 82, впавши на 1,3% за січень.
У що інвестувати
Morgan Stanley з обережністю ставиться до сектору нерухомості Китаю, але рекомендує інвестувати у високоякісних девелоперів, яким не загрожує турбулентність ринку. Банк виділив чотири такі компанії: China Overseas Land & Investment Limited, China Resources Land Limited, Longfor Group та CIFI.
Також інвестиційний банк зберігає свій оптимізм щодо галузей апаратного забезпечення та напівпровідників. Водночас він рекомендує уникати китайських компаній, що котируються в США, а також секторів онлайн-торгівлі та IT.
Читайте також: Індекс S&P 500 за місяць впаде на 10%: прогноз Morgan Stanley
Нагадаємо
Згідно з прогнозом МВФ, зростання світової економіки сповільниться з 5,9% у 2021 році до 4,4% у 2022 році та до 3,8% у 2023 році. У Фонді зазначають, що поява нових варіантів covid-19 може продовжити пандемію і викликати нові економічні потрясіння.
Окрім того, збої в ланцюжках постачань, волатильність цін на енергоносії та локальні проблеми із заробітною платою означають високу невизначеність щодо інфляції.
Коментарі