Вівторок не приніс особливого полегшення нацвалюті на міжбанку. Девальвація гривні продовжується.
Курс долара знову зростає: що було з валютою у вівторок і чому так відбувається
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Долар виріс на 9 копійок — зі стартових 28,62/28,64 до 28,71/28,73 гривень на кінець дня. І це при тому, що ранкові котирування були відразу вищими на 4 копійки рівня закриття понеділка.
Попит знову перевищував пропозицію практично весь час і НБУ вже ближче до 11-ї години вийшов на торги з інтервенцією з продажу долара у форматі запиту кращого курсу. Продав він валюту за ціною 28,65 гривень і вище та був присутній на ринку практично до кінця сесії.
Психологічний тиск на курс гривні через потенційну агресію Росії зберігається, що явно дає свої ознаки. Це не паніка, і навіть не ажіотаж з гарячковою купівлею валюти, але все ж таки досить великий пресинг.
У першу чергу, знову «світилися» з покупками валюти іноземці. Але оскільки місцевим клієнтам треба проплачувати свої валютні контракти — вони також додавали попиту на торгах практично всю сесію. У результаті, все зростання котирувань буде закладено в цінники товарів та профінансує це банкет споживач. Не дарма, вже навіть НБУ переглянув свій прогноз щодо інфляції на 2022 рік та підвищив її до 7,7%. За фактом, цифра буде набагато вищою.
Не поспішають купувати українські облігації і інвестори. На сьогоднішньому аукціоні було продано паперів на 2,846 млрд гривень і практично всі вони на короткий термін 91 день з прибутковістю 11,50% річних. Це говорить про напружену ситуацію на всіх сегментах українського фінансового ринку.
Хід торгів:
Попит перевищував пропозицію практично весь день і до 11-ї години котирування долара зросли з ранкових 28,62/28,64 до 28,63/28,65 гривень. Курс пішов би і вище, але ще після 10:30 на торги вийшов НБУ з продажем долара через запит кращого курсу за ціною 28,65 гривень і вище. Але він задовольняв заявки клієнтів вибірково.
У результаті курс поступово зростав і до 12 години долар подорожчав до 28,655/28,675 гривень, а до 14 години виріс до 28,66/28,68 гривень. Після обіду попит на валюту зберігся, але це не було ажіотажем, оскільки Нацбанк періодично закривав частину заявок.
До 15 години котирування досягли рівня 28,70/28,72 гривні, а завершилася сесія з долара на позначці 28,71/28,73. За день статистика торгів суттєво перевищила показник $200 млн.
Головні події 25 січня на валютному ринку:
1) Долар із ранкових стартових 28,62/28,64 до вечора виріс до 28,71/28,73 гривень.
2) Нацбанк виходив з ранку на торги із запитом кращого курсу та продавав долар за ціною 28,65 гривень і вище в вибірковому режимі вже до самого закінчення сесії.
3) Довідковий курс долара на 12:00 у вівторок перебував на позначці 28,6496 гривень, а офіційний курс на 26 січня 2022 року встановлено на рівні 28,6658 гривень за долар.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний додаток в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Коментарі - 25
У всех есть время выйти из недвижимости и гривневых депозитов в наличный доллар.
И даже если агрессия не случится то есть еще 4 фактора к росту .
1. общее падение фондовых рынков сша — им нужен кеш , они его возвращают
2. высокая цена на газ , мы все равно по чуть чуть покупаем , и за него надо платить , только теперь много $$ /
3. высокие цены на нефть .
4. сезонный фактор
к весне газ закончится , купить его на год по новым ценам будет стоить 15 млрд долл . но и покупать его негде . польша уходит с транзита . у нас труба остается с одной дыркой в рф .
1. НБУ выгодно продает доллары, которые покупали по 26,5 = профит
2. За профит НБУ выкупит свои же подешевевшие ОВГЗ ниже номинала, таким образом снизит долговую нагрузку и выплаты по процентам. (надеюсь они пользуются моментом)
3. У нас нет нефти, но у нас есть «Живая нефть» в виде заробитчан, у нас есть очень подорожавшие металлы, у нас есть IT сектор, у нас есть сельское хозяйство (зерно, куры, подсолнечное масло и тд).
4. Рынок земли на пороге
Косвенные признаки того, что все будет хорошо — цены на недвижимость. Что-то не видно снижения цен и массового бегства. Большим количеством недвиги владеют не бедные люди, своего рода инсайдеры. (мое мнение, тот же Гордон хвастается сотнями квартир)
Короче, лично я приверженец того, что все будет хорошо. Но опять же, всегда готов. Гречу доедаю еще с запасов двадцатого года, глядя на сегодняшние цены понимаю — было выгодное вложение
заробитчане перечисляют ровно денег на жизнь своим родным . А их расходы в гривне , это значит что чем выше курс тем меньше валюты надо перечислять , тем выше курс .
недвижимость , тут надо смотреть в какую перспективу ? очень много начато новых проектов «которые выкуплены на 85%» , ну каждый день один и тот же объект рекламируется так . два года подряд . в центре днепра . Если сегодня то есть люди действительно покупающие подъездами . Ну некуда им деньги девать . Реально , а не в переносном смысле . Но дальше , Население Украины за 30 лет вымерло на 11 млн человек , выехало 9 млн , 4 млн в лугандоне . Жить некому будет в этой недвижимости . Физически . Хоть в покупке , хоть в аренде . За этот год уже 380 тыс вымерло , закроем год — 415 — 420 . Это все освебодившиеся квартиры , но с ньюансом — многие переезжают в крупные города , и в крупных городах это не так заметно , спрос пока есть . А в провинции , кто хочет квартиру за 3−5 тыс долл ? Легко — смотрите першетравневск , 15 тыс долл за 4 комнаты — никополь . Потому маневры с недвигой сегодня — это о бабле , в перспективе 10−20 лет — это о населении .
2. высокая цена на газ , мы все равно по чуть чуть покупаем , и за него надо платить , только теперь много $$ /
3. высокие цены на нефть .
4. сезонный фактор
5. военная угроза рф .
Не то чтобы я его жду, но. ведь обещали.
А если не притет. то пускать ли назад американцев .?
И, ключевое — путет ли доллар хто по 29 брать???
Может кому надо?
а про китай уже забыли все чтоли ?
даже если войны маштабной с рашей и не будет то в скором будущем подедут проблемы с китая
до конца недели растем, а потом
размещение баксовых овгз 1 и 8 февраля которые сейчас хоть и не привлекательны и все ссут в них залазить, но найдутся желающие
приход иностранной выручки
уплата нологов