Понеділок пройшов вкрай невдало для гривні на валютному ринку. Міжбанк знову лихоманить. До того ж — «не по-дитячому». Стартувавши з рівня 28,29/28,31 (тобто відразу на 7,5 копійок вище за рівень закриття минулої п'ятниці) вже до 11 години долар виріс до 28,32/28,34 гривень і до 28,38/28 40 до обіду.
Несподіваний обвал гривні на валютному ринку: що діється з курсом долара та євро
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Попит перевищував пропозицію практично весь час і Нацбанк вже після 10 години розпродував валюту у форматі запиту кращого курсу по 28,35−28,36 гривень і вище. Продавши $50 млн — НБУ пішов з ринку і котирування знову пішли вгору, досягнувши рівня 28,38/28,40 біля 13 години.
Серед продавців валюти практично виділявся лише НБУ. Всі інші — металурги та частково аграрії — не поспішали з продажем і мали на то рацію. Час працював на них, ажіотаж збільшувався — й курс йшов вгору.
А ось серед покупців знову «світилися» нерезиденти і лише частково місцеві гравці. Їхня гарячкова скупка призвела до серйозного обвалу на міжбанку курсу гривні та зростання обсягу операцій. Ближче до обіду статистика торгів перевищила $220 млн, але це був явно не кінець.
Незадовго до 14 години на ринку знову з'явився Нацбанк і знову став продавати долар через запит кращого курсу, але вже по 28,39 гривень і вище. Він пробув на міжбанку до закінчення сесії. Але продавав не все і не всім, що створювало тільки додаткову плутанину і дозволяло нечисленним продавцям задирати курс все вище і вище.
До 15:00 котирування зросли до 28,43/28,45 гривень, потім швидко переступили поріг о 28,50 гривень до 16 години і завершилася сесія вже зовсім «космічними» 28,58/28,60. Загальний обсяг торгів при цьому перевищив $320 млн ще до 15-ї години.
Девальваційні настрої на міжбанку лише посилилися і вже зрозуміло, що спекулятивні атаки на гривню продовжуватимуться вже весь тиждень. Тож валютний ринок у ці дні принесе нам явно багато сюрпризів та несподіванок, а НБУ знову суттєво «просадить» свої валютні резерви. Або перестане боротися за курс і самоусунеться, що призведе до посилення валютних ралі по парі долар/гривня та євро/гривня вже у найближчий час.
Головні події 24 січня на валютному ринку:
1) Долар із ранкових стартових 28,29/28,31 на вечір злетів відразу на 29 копійок — до 28,58/28,60 гривень. Істотно додав і євро — одразу на 25 копійок, з 32,04/32,06 до 32,29/32,31.
2) Нацбанк двічі виходив на торги із запитом кращого курсу і продав уперше $50 млн по 28,28,35−28,36 гривень і вище. Вдруге він вийшов із продажем по 28,39 гривень і вище. І вибірково продавав валюту вже до закінчення сесії.
3) Довідковий курс долара на 12:00 у понеділок перебував на позначці 28,3601 гривень, а офіційний курс на 25 січня 2022 року встановлено на рівні 28,3749 гривень за долар.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний додаток в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Коментарі - 60
Я только с этим связываю.
сегодня продолжение истерики по гривне. к сожалению, ИМХО, это не предел.
по дороге в обменке видел офер 29,10!!!
если завтра не зальют — првет новым ценникам. уже скоро.
тихо молчим… ну ну
Причина — пушной зверек пришел неожиданно (только смотря для кого).
Сегодня Форекс закрылся 28,65−28,70, рост почти 45 коп. за день, это антирекорд.
Утреним писакам, посоветовавшим ВЫДЫХАТЬ и примкнувщим к ним каганавичам посвящается!!!
Так я то выдохнул. Теперь Вам, и 41 плюсанувщим — вдыхать видимо надо.
Может понадобиться аппарат ИВЛ!!!
2. Ракета Искандер на финальном участке осуществляет ориентировку при помощи инфракрасной оптики. В зимний период контрастность объектов получается более высокой.
3. Повреждение критической инфраструктуры (Электростанции, котельные, и т. д.) в зимнее время более болезненно (как долго может просидеть население в городе без отопления и электричества летом и зимой?) как для населения, так и для их оперативного восстановления.
4. Мерзлый *** солдата это всего лишь проблема солдата. К целям руководства он не имеет отношения.
П.С. кривизна земли, если не ошибаюсь была с ПВО.))))
ну тогда «кушай» «подробности»:
как там твои «активы»?) сберы, газпромы всякие? — после того как «нерезы» (не только собрались)) но и выходят вон из… рфии?
а в целом да, это нагнетание… а значит нбу свое вернет.
вот только насколько я понимаю, не все ждут февраль, основной слив на вторичке.
но желающие получить гривну — на межбанк не идут. Поєтому спроса на гривну там нет. Сложно , да :)
Что будет когда введет.
Хотя тут непонятка … вроде и не выводил еще, а получается еще раз войдет.
Какие-то странные фрикции получаются.
І таке буває, коли потенціал мікроскопічний, а всим розказуєш що велетенський.
потенциал у них огромный. Воруют конечно дофигища , поэтому вводят — больше языком. Но потенциал есть.