Аналітики Альфа-Банку Україна склали портрет українського інвестора. Основа — дані клієнтів, які купують та продають акції міжнародних компаній у Sense SuperApp. Цією можливістю вже скористалися тисячі клієнтів. У пілотній групі, яка тестувала новий функціонал з 28 грудня 2021 року до 10 січня 2022 року, було зареєстровано понад 11 тис клієнтів. Наразі функціонал доступний для всіх клієнтів банку.
Портрет українського інвестора: хто купує акції міжнародних компаній у цифровому банку Sense SuperApp
Ключові характеристики клієнтів, які торгують акціями у цифровому банку:
— 87% чоловіки;
— 60% у віці 30 — 45 років;
— середній вік — 37 років;
— понад 55% інвесторів вже мають депозити в Альфа-Банку;
— 44% проживають у Києві та Київській області;
— ТОП-5 регіонів розподілилися так: 1 — Київ та Київська область; 2 — Харківська область; 3 — Дніпропетровська область, 4 — Одеська область; 5 — Львівська область;
— середній чек за угодами — близько 10 тис грн.
Середньостатистичний портфель інвестора в Sense SuperApp:
— портфель складається з акцій 3−4 компаній;
— сума портфеля понад 55 тис грн.
Загалом обсяг торгів (купівель та продажів акцій) у період з 28 грудня 2021 року до 21 січня 2022 року становив понад 43 млн грн. І якщо під час пілотного проєкту клієнти вивчали інструмент та купували 1−2 акції, то зараз кількість акцій у кожного клієнта збільшується та в середньому становить 8 шт. різних компаній.
Нагадаємо, що для інвестицій у цінні папери необхідно:
— бути користувачем Sense SuperApp;
— мати картку або поточний гривневий рахунок в Альфа-Банку Україна;
— бути резидентом України віком від 18 років.
Переваги інвестування через Sense SuperApp:
— Доступна пропозиція. Встановлено мінімальний поріг для інвестування — від 1 акції (у середньому, вартість однієї акції близько 4 000 грн. (еквівалент 150 доларів США).
— Чесна ціна. Клієнт здійснює купівлю та продаж акцій за цінами, що відповідають котируванням міжнародних бірж (торгова сесія доступна у робочі дні з 16:30 до 23:00).
— Відсутність податкових ризиків. Банк виступає податковим агентом клієнта, податки утримуються від інвестиційного прибутку на момент продажу акцій.
— Відповідність українському законодавству. Угоди здійснюються у правовому полі України. Всі розрахунки проводяться у гривні. Клієнтам не потрібно надсилати кошти за кордон. Акції допущені до обігу в Україні Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Національний депозитарій України підтвердив можливість обліку таких акцій у депозитарній системі України.
— Без комісій: до 1 березня 2022 р. Альфа-Банк не стягує комісію за проведення операцій з купівлі-продажу акцій.
— Без посередників. Клієнти укладають угоди щодо придбання акцій безпосередньо з банком, без посередників.
Інформація щодо портрету інвестора та ключових характеристик клієнтів надана за період з 28 грудня 2021 року (момент запуску проєкту) до 21 січня 2022 року, і не є показником майбутніх періодів.
Довідка:
Альфа-Банк Україна ініціював допуск на український ринок акцій провідних міжнародних компаній, серед яких, зокрема: Amazon, Caterpillar, Bank of Ameriса, Chevron, Citigroup, Coca-Cola, Nike, Merck&Co, Paypal, PepsiCo, P&G, Starbucks та Pfizer Inc. Відповідні рішення Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ухвалила 28 жовтня та 4 листопада 2021 року.
Альфа-Банк Україна — великий український банк з міжнародним капіталом, входить до приватної інвестиційної холдингової компанії ABH Holdings S.A. з головним офісом у Люксембурзі. Відповідно до класифікації Національного банку України, Альфа-Банк Україна входить до групи банків іноземних банківських груп, є системно важливим банком і знаходиться в першій десятці фінансових установ країни за обсягом активів. За версією міжнародного видання The Banker Альфа-Банк Україна визнано «Банком року в Україні 2021».
Коментарі